Kino „Tęcza” dla organizacji pozarządowych

  • 18.07.2019, 09:38 (aktualizacja 18.07.2019, 09:48)
  • Żródło: Kurier Kwidzyński
Kino „Tęcza” dla organizacji pozarządowych
KWIDZYN. Koncepcja modernizacji dawnego kina „Tęcza” jest już gotowa. Burmistrz skłania się do tego, aby działania kulturalne w budynku prowadziły organizacje pozarządowe.

-Korzystamy ze sprawdzonych kwidzyńskich architektów, którzy przygotowywali projekty zagospodarowania Placu Św. Jana Pawła II i Placu Plebiscytowego, a także modernizacji teatru oraz budynku dworca. Pierwszy zarys koncepcji architektonicznej jest już gotowy. Tak jak zawsze przy tego typu przedsięwzięciach, które dotyczą budynków zabytkowych, diabeł tkwi w szczegółach. Potrzebne są ustalenia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Niestety to już kolejny konserwator. Wiąże się to z barkiem decyzyjności. Mamy jednak sygnały, że ktoś zajmie się dokumentacją projektantów dotyczącą modernizacji dawnego kina. Projekt byłby w zasadzie już gotowy, gdyby nie urzędnicze zatory – wyjaśnia Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna.

„Kasyno Kultury”, bo taka jest robocza nazwa budynku, będzie pełniło dwie funkcje kulturalne. Część ma być wykorzystywana do różnych działań kulturalnych, których adresatami będą dzieci i młodzież, natomiast część przeznaczona będzie do kulturalnych imprez dorosłych mieszkańców miasta. /.../

 

Więcej na ten temat i wiele innych ciekawych wiadomości z życia naszego miasta i powiatu znajdziesz w bieżącym wydaniu "Kuriera Kwidzyńskiego" - dostępnej w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Zachęcamy do kupna i lektury!

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe