Jakie są zalety hotelu dla dorosłych i kto z niego korzysta?

  • 18.07.2019, 13:08
  • artykuł sponsorowany
Jakie są zalety hotelu dla dorosłych i kto z niego korzysta?
Wyjeżdżający na wakacje mają różne oczekiwania względem miejsca zakwaterowania. Nie każdy hotel będzie w takim samym stopniu satysfakcjonował wszystkich gości. Duży wpływ na postrzeganie tego, co oferuje obiekt, ma m.in. osobista sytuacja, ale czynników jest znacznie więcej.

Osoby planujące wyjazd z najbliższymi, wśród których są dzieci, będą zwracać uwagę na to, czy w hotelu przewidziane są różnego rodzaju udogodnienia dla najmłodszych. Mogą to być przewijaki, krzesełka, sale zabaw, dodatkowe zajęcia z animatorami. W takich miejscach najczęściej roi się od rodzin z małymi dziećmi. Jest też grupa bezdzietna lub taka, która chce odpocząć od ciągłej opieki nad dziećmi. Dla nich z kolei atrakcyjny będzie hotel dla dorosłych.

Czym jest hotel dla dorosłych?

Jak sama nazwa wskazuje, obiekt tego rodzaju powstał dla osób pełnoletnich. Chociaż u nas dopiero pierwsze takie miejsca zaczynają się pojawiać, światowe trendy pokazują, że są one coraz bardziej pożądane. Hotel dla dorosłych to obiekt, gdzie nie ma żadnych atrakcji dla dzieci, a wręcz te ostatnie nie mają do niego wstępu. Nie znaczy to jednak, że dzieją się w nim jakieś absurdalne rzeczy, które powinny być objęte dla maluchów cenzurą. Nie. Założenie jest takie, by dorośli mogli w niezmąconej ciszy i spokoju delektować się swoim odpoczynkiem.

W trakcie pobytu w takim miejscu nie ma głośnych maluchów, które biegają po korytarzach. Nie ma płaczów nad zjedzeniem obiadu ani chlapania wodą gości leżących nad basenem. To, że brakuje tu atrakcji dla dzieci, nie znaczy, że nie ma ich też dla osób pełnoletnich. Najczęściej w hotelach dla dorosłych pojawiają się rozrywki, które interesują tylko ich. Mamy restauracje, SPA, kasyno, dyskotekę. Wszystko zależy od miejsca i wyobraźni prowadzących obiekt.

Dla kogo hotel dla dorosłych to dobra propozycja?

Hotele dla dorosłych, jak Quadrille, pojawiają się we wszystkich największych światowych kurortach. Już samo to pokazuje, że zainteresowanie nimi faktycznie jest. U nas jeszcze niedawno pomysł ten wzbudzał kontrowersje, ze względu na silny nacisk na relacje rodzinne, ale widać, że to się zmienia.

Kto korzysta z takich miejsc?

Na pewno wśród gości nie brakuje singli i osób bezdzietnych. Skoro na co dzień nie muszą zajmować się dziećmi, słuchać ich głośnych zabaw i krzyków, to, dlaczego mieliby znosić to na wakacjach? W hotelu dla dorosłych mogą mieć pewność, że tego unikną. Do tego dochodzą osoby starsze, które również preferują spokojne rozrywki.

A i rodzice małych dzieci mogą być zainteresowani. Jeśli chcą odpocząć od codziennych trosk, zostawiają dzieci pod opieką babci i jadą gdzieś sami, więc takie miejsce to strzał w dziesiątkę. Nie będą mieć wrażenia, że, wyjeżdżając z głośnego i pełnego dzieci domu, przyjeżdżają do równie hałaśliwego hotelu. W miejscu, gdzie nie będzie żadnych dzieci, najlepiej odpoczną od tego, co mają na co dzień.

I wreszcie ostatnia grupa zainteresowanych – szukający nowości. Im bardziej turyści szukają nowych wrażeń, tym bardziej hotele starają się zaproponować interesującą i nową ofertę.

 

artykuł sponsorowany

Podziel się:


Pozostałe