Telefony iPhone wolno tracą na wartości. Dbaj o swój egzemplarz, a korzystnie go sprzedasz

  • 24.07.2019, 07:40
  • materiał partnera
Telefony iPhone wolno tracą na wartości. Dbaj o swój egzemplarz, a korzystnie go sprzedasz
Urządzenia firmy Apple to wybór tych, którzy oczekują od nich zdecydowanie więcej niż spełniania elementarnych funkcji. Ich popularność każe sądzić, że uważane są przez użytkowników za warte swych cen. Zakup nowych egzemplarzy kolejnych generacji można jednak uczynić łatwiejszym, jeśli tylko będziemy mieli szansę korzystanie je zbywać. Nie jest to trudne – utrzymują one wszak swoją wartość dużo lepiej niż cała androidowa konkurencja. Trzeba jednak odpowiednio o nie zadbać.

Spraw, by Twój telefon był stale jak nowy

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy potencjalnemu nabywcy są oczywiście wszelkiego rodzaju mniej lub bardziej poważne uszkodzenia mechaniczne. Kupując iPhone'a chcemy mieć urządzenie cieszące nas także swoim wyglądem, stanowiącym rezultat pracy szeregu fachowców. Nie powinno więc nas dziwić, jeśli egzemplarz nienaganny pod względem technicznym nie będzie cieszył się zainteresowaniem ze względu na błahe z pozoru rysy.

Jak najszybciej warto więc wyposażyć się w ochronne etui. Posiadacze telefonów firmy Apple w tym zakresie na szczęście nie mogą narzekać na małych ich wybór. Do każdej kolejnej generacji, od chwili gdy tylko pojawia się na rynku, producenci wszelkiego typu etui i obudów proponują ich wiele, od skromnych i eleganckich, po iście pancerne. Każdy taki element warto czasem zdjąć i dokładnie obejrzeć – brud w nim także może bowiem rysować smartfona. Ekran, mimo deklarowanej przez producenta twardości, warto zabezpieczyć szkłem.

Jeśli etui nie stanowi zamkniętej osłony, należy pamiętać, by nie umieszczać urządzenia w kieszeni razem z twardymi przedmiotami, takimi jak np. klucze. W samochodzie zaś powinno być użytkowane w uchwycie eliminującym upadki na skutek gwałtownych manewrów.

Warto usunąć każdą usterkę by cieszyć się wyższą ceną

Dobry wygląd to pierwsza rzecz analizowana przez kupującego, nie będzie miał jednak znaczenia, jeśli będą mu towarzyszyły niedomagania techniczne. Bardzo istotna jest rzecz jasna bateria, która w tych telefonach jak wiadomo jest zainstalowana na stałe. Każdy dobry serwis iPhone, taki jak np. Telefonarium, bez trudu poradzi sobie z jej wymianą, można jednak takiej konieczności uniknąć. Unikajmy więc skrajnych temperatur. Pamiętajmy o aktualizacjach oprogramowania, bo nierzadko pozwalają one na podniesienie energooszczędności, a nade wszystko nigdy nie dopuszczajmy do zbyt głębokiego rozładowania. Jeśli zdarza nam się długo wykorzystywać swój egzemplarz bez możliwości skorzystania z ładowania, wyposażmy się w powerbank.

Współczesna elektronika ze względu na poziom złożoności, a jednocześnie dużą intensywność użytkowania szczególnie narażona jest na rozmaite usterki, mogące dotyczyć także np. przycisków czy gniazd. Nie są to jednak poważne wyzwania dla doświadczonych serwisantów, którzy znakomicie radzą sobie także z reperowaniem najnowszych modeli w efektownych szklanych obudowach. Zawsze warto więc udać się do serwisu by ustalić koszty – może się okazać, że utrata wartości egzemplarza z błahym nawet defektem dalece je przewyższa.

materiał partnera

Podziel się:


Pozostałe