Czy wójt złamał prawo?

  • 16.08.2019, 09:54 (aktualizacja 18.08.2019, 22:55)
  • RB
Czy wójt złamał prawo? Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński Nadzwyczajna sesja była poświęcona debacie o gardejskiej służbie zdrowia.
Czy wójt gminy złamał prawo zatrudniając nowego kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gardei, który jest właścicielem prywatnej przychodni? Czy działania władz gminy mają na celu prywatyzację ośrodka zdrowia? Czy ośrodek źle funkcjonuje mając na koncie 350 tys. zł oszczędności, prowadząc gabinet rehabilitacyjny nie mając kontraktu z NFZ na świadczenie tych usług? Czy mieszkańcy będą mieli zapewnioną opiekę lekarską jeśli doktor Przemysław Grzelak odejdzie? To tylko część pytań na które próbowano odpowiedzieć na nadzwyczajnej sesji rady gminy poświęconej debacie o służbie zdrowia.

Prawie trzy godziny trwała druga w ciągu dwóch dni nadzwyczajna sesja gardejskiej rady gminy. Ta ostatnia była poświęcona debacie na temat sytuacji w służbie zdrowia. To plon kadrowych zawirowań w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Gardei. W ostatnim dniu lipca ze stanowiska kierownika ośrodka został odwołany Przemysław Grzelak. Pismo w tej sprawie wręczył mu sekretarz gminy Jan Sadowski. Nowym kierownikiem został Jan Śmiendowski, właściciel prywatnej firmy świadczącej usługi medyczne. Na sesji poświęconej sytuacji w SPZOZ nie mogło zabraknąć samego zainteresowanego czyli byłego już kierownika Przemysława Grzelaka. Przypomniał on w swoim wystąpieniu, że na początku tego roku złożył wypowiedzenie z funkcji kierownika ale ostatecznie je wycofał. Nawet w tej sprawie w czerwcu spotkał się z wójtem Kazimierzem Kwiatkowskim, który w ustnej umowie zapewnił Przemysława Grzelaka, że będą dalej współpracować. Wójt publicznie na sesji przyznał się do tego, że taka rozmowa była i takie zapewnienie co do przyszłości kierownika padło.

Więcej o tej sprawie piszemy w najnowszym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego – od 14 sierpnia do nabycia w punktach sprzedaży.

RB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ryszard Bartosiak
Ryszard Bartosiak 20.08.2019, 15:36
Witam. Nie ukrywam się pod żadnym pseudonimem. RB to skrót od mojego imienia i nazwiska Ryszard Bartosiak. Powyższy artykuł to oczywiście skrót pełnej wersji, która ukazała się w wersji papierowej Kuriera Kwidzyńskiego. Pozdrawiam RB
show
show 22.08.2019, 22:43
No i klękajta narody
jastrząb
jastrząb 20.08.2019, 13:41
Ha,ha,ha "RB" pamiętam jak byłem w szkole harcerzem to miałem pseudonim "jastrząb" ciekawe czasy
???
??? 20.08.2019, 10:27
Panie redaktorze RB ukrywasz się pod pseudonimem jak piszesz artykuł to ludzie chcą wiedzieć kto napisał a tutaj to jest zwykła partyzantka brak ci odwagi? czy wstydzisz się tego jak się nazywasz? z doświadczenia życiowego wiem że ten kto się ukrywa to nie mówi prawdy i sieje zamęt w śród ludzi a wiadomo co zasiejesz to zbierzesz
!!!
!!! 20.08.2019, 10:32
Nie trzeba zbyt wiele rozumu aby skojarzyć pewne fakty. Zdjęcie wykonał Pan Ryszard Bartosiak natomiast autorem tekstu jest "RB". Dalsze wnioski pozostawiam Panu/Pani.
szyfrant
szyfrant 20.08.2019, 13:02
pseudonim RB kto to może być? zastanówmy się? w artykule widać akt desperacji,niezadowolenia ,osłabienia mówiąc kolokwialnie ja wam pokażę.Te artykuły to chyba pisze jednak pseudonim JG podszywając się pod RB ale to są takie moje przemyślenia.
???
??? 20.08.2019, 11:10
w dobie fotografii cyfrowej zdjęcie może być niewiarygodne jednak to co się napisze to trzeba podpisać imieniem i nazwiskiem wtedy jest to wiarygodne a pseudonimy sprawdzały się w czasach okupacji jednak te czasy już dawno minęły i bardzo dobrze teraz jest demokracja obudź się.
sorry
sorry 20.08.2019, 12:21
RB co by było np. gdyby nasz wójt podpisywał pisma KK dla mnie bynajmniej chodzi tu o kodeks karny no bo jak to inaczej rozumieć
tak
tak 19.08.2019, 08:25
Tak było przez wiele lat.Ośrodek Zdrowia w Gardei jest czynny w dni powszednie od godziny ósmej to też człowiek dzwoni żeby zarejestrować się do lekarza do ośrodka zdrowia po tej godzinie i mogłeś sobie dzwonić ile chcesz to i tak nikt tam telefonu nie odbierał.Pewno były kierownik nie nauczył bystre panie jak odbierać telefon gdy dzwoni.
Anioł
Anioł 18.08.2019, 18:11
Te łapki w dół przy komentarzach to chyba sam p. Kaźmirz dodaje albo jego świta
Zoll
Zoll 18.08.2019, 16:51
macie co chcieliście , większość z was na niego głosowała niedługo ten ośrodek będzie zbyteczny bo większości lekarzy już nie ma a do dentysty trzeba stać od 5 rano w kolejce bo okroili mu etat do 4 dni by móc zrobić protezę stali w kolejce cała noc bo tylko10 osób na całą gminę ,parodia. Chcesz się leczyć to płać
Maja
Maja 18.08.2019, 18:06
Dokładnie!!!
Sami głosowaliście na tego człowieka którego żal nazwać „wójtem”.
Zatroskany mieszkaniec
Zatroskany mieszkaniec 17.08.2019, 14:00
Wszystko co dobre w naszej Gminie jest niszczone jeśli to jest celem .glownym włodarza to tylko pogratulować.Nie dawno likwidacja oddziałów sportowych w szkole w Gardei (najprężniejsza dziedzina),teraz najlepszy lekarz i kierownik.dokad to wszystko zmierza?Strach pomyśleć.
Karo
Karo 18.08.2019, 18:09
Włodarz..... proszę mieć litość ten człowiek nie zasługuje na to miano
Mikołaj
Mikołaj 17.08.2019, 09:22
Wstyd!!!!
Tak dobrze działający ośrodek z konkretnym człowiekiem jako kierownik. Przecież lepiej to zmienić, zniszczyć coś co dobrze funkcjonuje. Wójt zatrudnił kolejnego „ swojego” człowieka. Żal mi naszej gminy, że wszystko idzie w niwecz.
real
real 16.08.2019, 18:29
Mało tego zatrudnia teologa -katechetę jednocześnie w dwóch różnych szkołach ......aby mógł chapać aż się zes...a
obserwator
obserwator 18.08.2019, 12:10
na stanowisku dyrektora....... niszczącego ludzi
Trumiejak
Trumiejak 16.08.2019, 13:38
Co w tym urzędzie robi pan Sadowski przecież to gosc z wyrokiem chyba ze go ulaskawil pan Kwiatkowski wstyd co za ludzie rządzą ta gminą duża liczba mieszkańców i tak już się przeniosła do kwidzyna.Bardzo aktywna na sesji była pani radna Gontarska widać ze to byl dobry wybór😉😉😉hehe
Gość
Gość 17.08.2019, 01:55
Chyba to Pani Gontarska o sobie pisze 🙂🙂🙂hehe
wyborcy
wyborcy 16.08.2019, 11:39
Fajny tytuł tego artykułu "Czy wójt złamał prawo?". Żeby zadać takie pytanie trzeba znać prawo a wójt ma bardzo dobrych doradców znających się na prawie.Wójt, raczej\ włożył kij w mrowisko jak mówi przysłowie\ jednak w tym przypadku to włożył kij w gniazdo szerszeni.Gratuluję odwagi panie wójcie i życzę powodzenia.

Pozostałe