czwartek, 18 kwietnia 2024 21:13

Udany sprawdzian przed inauguracją Supeligi

PIŁKA RĘCZNA. Podopieczni Dmytro Zinchuka wygrali swój ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn. W wyjazdowym sparingu (mecz rozegrany został w Iławie) MMTS pokonał jeszcze wówczas Energę Wybrzeże Gdańsk 33:25 (16:14). Znakomite spotkanie rozegrał Michał Peret, który rzucił rywalom 6 bramek z gry.
Najskuteczniejszym zawodnikiem w kwidzyńskim zespole był Michał Peret. Obrotowy MMTS rzucił gdańszczanom 6 bramek.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Początek meczu był dość wyrównany, choć kwidzynianie mieli spore problemy z wstrzeleniem się w bramkę Energi Wybrzeża (obecnie klub będzie występował pod nazwą Torus Wybrzeże Gdańsk). Pierwsze trafienie z gry MMTS zdobył dopiero w 7 minucie po skutecznym rzucie Michała Pereta, co dało kwidzynianom remis 2:2. Wyrównany fragment gry utrzymał się do 15 minuty meczu i stanu 6:6. Wówczas czerwono-czarni odskoczyli gdańszczanom na 3 bramki po trafieniach Michała Potocznego i Rafała Biegaja - 9:6.

Energa Wybrzeże próbowała szybko odrobić straty, jednak gole Mateusza Wróbla i Keliana Janikowskiego pozwoliły gdańszczanom jedynie zbliżyć się do MMTS tylko na jedną bramkę - 9:8, potem 10:9. Kwidzynianie odpowiedzieli wówczas trafieniami Kamila Netza i Michała Potocznego (karny) i po 21 minutach prowadzili 12:9. Niestety kolejne 6 minut upłynęło pod znakiem przewagi podopiecznych trenera Thomasa Orneborga. Energa Wybrzeże zdobyła wówczas 4 bramki przy zaledwie jednym trafieniu Andrzeja Kryńskiego i po 27 minutach mieliśmy remis 13:13. Na więcej nie pozwolili już kwidzynianie, którzy po golach Damiana Przytuły oraz Michała Potocznego (dwa rzuty karne) zakończyli to spotkanie przewagą 2 bramek - 16:14.

Po przerwie znakomicie grę rozpoczęli kwidzynianie, którzy pierwsze 5 minut wygrali 4:1. Po 35 minutach MMTS prowadził zatem 20:15. Wówczas gra się wyrównała, a pięciobramkowa przewaga Kwidzyna utrzymała się do 45 minuty i stanu 25:20. Wówczas przewagę MMTS powiększył Nikodem Kutyła - 26:20, jednak rywale szybko odpowiedzieli trafieniem Artura Sadowskiego i różnica między zespołami nadal oscylowała wokół 5 bramek. Trwało to do 52 minuty i stanu 28:23. Wówczas to grę zdominowali gracze z Kwidzyna, a w bramce MMTS dobrze spisywał się wówczas Jakub Matlęga. Podopieczni trenera Dmytro Zinchuk zdobyli 5 bramek przy dwóch skutecznych rzutach karnych rywali i zakończyli to spotkanie 8-bramkowym zwycięstwem.

MMTS Kwidzyn - Energa Wybrzeże Gdańsk 33:25 (16:14)

MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 2, Kryński 1, Peret 6, Adamski 2, Biegaj 2, Rosiak, Guziewicz 3, Netz 2, Ossowski, Potoczny 6, Kutyła 3, Landzwojczak 2, Przytuła 4.

Energa Wybrzeże: Kiepulski - Sadowski 2, Pieczonka 3, Gądek, Frańczak, Bednarek, Sulej, Papaj 1, Komarzewski 3, Wróbel 1, Malinski, Adamczyk 1, Didyk 5, Gajek 4, Janikowski 5.