Traktorowy półmaraton rozstrzygnięty

• 09.10.2019, 23:27
  • RB
Traktorowy półmaraton rozstrzygnięty Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński O pierwszym miejscu w kategorii open kobiet zadecydowały setne sekundy.
179 biegaczek i biegaczy stanęło na linii startowej III półmaratonu „traktora”. Początek i metę organizatorzy czyli stowarzyszenie „Traktor Team Gmina Kwidzyn” umiejscowili na terenie Parku Przemysłowo – Technologicznego w Górkach (gm. Kwidzyn). Najszybciej trasę 21 kilometrów wśród pań w czasie 01:36:56 pokonała Justyna Żyła z Wałdowa Szlacheckiego. Wśród mężczyzn triumfował Krzysztof Grabowski ze Sztumu, któremu przebiegnięcie półmaratonu zajęło 01:16:25. Wśród kwidzyniaków najszybciej pobiegł Bartosz Kotowicz. Patronat medialny nad półmaratonem sprawował Kurier Kwidzyński oraz portal www.kwidzyn1.pl. Honorowy patronat sprawowała gmina Kwidzyn.

Pogoda dopisała wprost idealnie. Było nie tylko słonecznie ale dość ciepło. Nie można się wiec dziwić, że w minioną sobotę na teren Parku Przemysłowo – Technologicznego w Górkach przybyły tłumy. Odbywał się tam bowiem już po raz trzeci półmaraton „traktora”. Punktualnie o godzinie 11-tej 179 biegaczy rozpoczęło rywalizację podczas trzeciego półmaratonu. Zwycięzcą trzeciego traktorowego półmaratonu został Krzysztof Grabowski ze Sztumu, któremu przebiegnięcie trasy zajęło 01:16:25. W tym miejscu warto tylko przypomnieć, że Krzysztof Grabowski w tym roku zwyciężył w II Kwidzyńskim Maratonie Leśnym. Bieg odbywał się w czerwcu w lasach należących do Nadleśnictwa Kwidzyn. Na miejscu drugi uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca traktorowego półmaratonu Bartosz Kotowicz z Kwidzyn Biega, który pokonał trasę w czasie 01:19:37. Jako trzeci metę zwodów przekroczył Marcin Janiak z Grudziądza. Wśród pań o miejscu pierwszym zadecydowały setne części sekundy. Dwie biegaczki Justyna Żyła i Aneta Wojas praktycznie równocześnie przekroczyły linię mety. Po sprawdzeniu pomiaru czasu okazało się, że jako pierwsza linię mety przekroczyła Justyna Żyła i to ona zdobyła pierwsze miejsce. Aneta Wojas z Grudziądza musiała się zadowolić drugim miejscem. Trzecie miejsce w tegorocznym półmaratonie wybiegała Magdalena Zielińska na co dzień biegająca w Traktor Team Gmina Kwidzyn. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody od sponsorów. Prawdziwą furorę zrobiły nagrody, które zostały rozlosowane przez organizatorów w gronie tegorocznych uczestników półmaratonu. Na szczęśliwców czekały m.in. miotły, worki z ziemniakami, marchwią, cebulą a nawet taczka. Szczęśliwym właścicielem owego jednokołowego pojazdu został Ireneusz Jarzębski z Kwidzyna.