Znicz za serce- Wsparcie dla hospicjum

  • 15.11.2019, 08:32
  • jk
Znicz za serce- Wsparcie dla hospicjum Fot. KTPC
Więcej niż w ubiegłym roku zebrali wolontariusze Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych na prowadzenie Hospicjum Świętego Wojciecha. Pieniądze zbierano w ramach akcji „Znicz za serce”. To już druga edycja akcji polegająca na sprzedawaniu żółtych zniczy, symbolizujących żonkile, kwiaty nadziei.

- Druga edycja akcji „Znicz za serce” już za nami. Choć może powinniśmy raczej rzec akcji serce za serce. Ilość dobra, wsparcia i bezinteresownego ciepła, którą otrzymaliśmy, zarówno przed akcją, w postaci pracy włożonej w przygotowania, jak i podczas akcji, jest nie do opisania. Podczas pięciu dni kwestowania zostały sprzedane niemal wszystkie znicze z 1640 zakupionych. Jest to wspaniały wynik i po raz kolejny pokazuje, że mieszkańcy Kwidzyna mają ogromne serca, którymi nie wahają się dzielić z innymi. Każdy zakupiony znicz, który w te szczególne dni otula światłem groby najbliższych, to także światło dobra dla pensjonariuszy naszego hospicjum. Wszystkie datki zgromadzone podczas akcji pomogą nam zatroszczyć się o ich płomień życia, który nadal chce się palić, a dzięki szczodrości mieszkańców zapłonie jeszcze mocniej i dłużej – twierdzi Marzena Szarłan, wiceprezes Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych.
Podkreśla, że akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc wolontariuszy.
- Mimo zimnej i kapryśnej pogody chęć do niesienia pomocy nie ustała w nich ani chwilę,. Ogromne podziękowania kierujemy także w stronę państwa Rybickich, dzięki którym mogliśmy kwestować przy cmentarzu i którzy dołożyli wszelkich starań, aby niczego nam nie zabrakło. Wspólnymi siłami zebraliśmy 9714,60 zł i po raz kolejny pokazaliśmy, że serca, które łączą się we wspólnym działaniu mogą więcej – podsumowuje akcję Marzena Szarłan.
W ubiegłym roku wolontariusze zebrali ponad 9,2 tys. zł. Rekord sprzedaży zniczy został więc pobity. Hospicjum Świętego Wojciecha, które prowadzone jest przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, opiekuje się osobami z całego powiatu kwidzyńskiego. Placówka przyjmuje także chorych z powiatów sąsiednich. Lekarze i pielęgniarki odwiedzają pacjentów także w ich domach.
Fot. KTPC

jk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe