Przysięga WOT w Słupsku

  • 26.11.2019, 21:02 (aktualizacja 26.11.2019, 21:07)
  • redakcja
Przysięga WOT w Słupsku Kolejni ochotnicy zasilą szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.
30 listopada na terenie koszar 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku kolejni żołnierze wstąpią w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Będzie to ostatnia przysięga terytorialsów 7 PBOT w tym roku. Po ukończeniu 16-dniowego szkolenia podstawowego wypowiedzą słowa roty i oficjalnie staną się żołnierzami Wojska Polskiego. Uroczystość zaprzysiężenia odbędzie się o godzinie 10.00.

Kończące się ćwiczenia były wyjątkowe, przeprowadzono je bowiem w Słupsku, a uczestniczący w nich żołnierze zasilą sformowany w tym mieście 73 batalion lekkiej piechoty, którego matecznikiem są koszary 7 BOW. 73 blp jest wraz z malborskim 72 blp integralną częścią pomorskiej brygady WOT. Złożone w najbliższą sobotę przyrzeczenie, że będą "zawsze gotowi, zawsze blisko", by bronić swojej małej ojczyzny, dotyczyć będzie przede wszystkim ich rodzinnego regionu - Słupska i okolic. Warto nadmienić, że nabór do 7 PBOT nadal trwa. Najbliższe wcielenie zaplanowano na 7 i 8 grudnia - realizowane będzie ono w ramach projektu "Ferie z WOT", który w minionym roku cieszył się na Pomorzu ogromnym zainteresowaniem. Przedsięwzięcie to jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej uczniów szkół średnich oraz kadry nauczycielskiej. "Ferie z WOT" stwarzają możliwość wzięcia udziału w 16-dniowym szkoleniu oraz zostaniu żołnierzem Wojska Polskiego bez konieczności rezygnacji z obowiązków szkolnych i zawodowych. Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski we właściwej dla miejsca zamieszkania Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Tam także dowiedzą się o kolejnych krokach, które muszą podjąć, by zostać żołnierzem WOT. Wniosek można złożyć również za pomocą internetowej platformy ePUAP.

redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe