Awanse i odznaczenia w Służbie Więziennej

  • 26.11.2019, 21:23 (aktualizacja 27.11.2019, 23:19)
  • redakcja
Awanse i odznaczenia w Służbie Więziennej Fot. kpt. Anna Orzechowska-Winnicka Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w kwidzyńskim Zakładzie Karnym wręczono awanse i wyróżnienia.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 25 listopada w Zakładzie Karnym w Kwidzynie odbyła się uroczysta odprawa z udziałem kadry kierowniczej, przedstawicieli kwidzyńskich służb mundurowych i samorządów. Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku ppłk Adam Poćwiardowski oraz dyrektor Zakładu Karnego w Kwidzynie płk Jan Komoszyński wręczyli podległym funkcjonariuszom resortowe odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej z okazji 100-lecia polskiego więziennictwa nadał płk. w stanie spoczynku Krzysztofowi Czermańskiemu oraz ppłk. Andrzejowi Dulnemu, zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Kwidzynie, odznaki 100-lecia polskiego więziennictwa. Dwaj funkcjonariusze, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, odebrali brązowe odznaki "Za zasługi w pracy penitencjarnej". Pięciu mundurowym nadano stopień Służby Więziennej w korpusie oficerów. Czterech funkcjonariuszy awansowano na wyższe stopnie w korpusie chorążych, 25 funkcjonariuszy awansowano na wyższe stopnie w korpusie podoficerskim, a 9 na wyższe stopnie służbowe w korpusie szeregowych. Podczas uroczystości, ppłk Adam Poćwiardowski, zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku złożył wszystkim awansowanym i wyróżnionym gratulacje. Podziękował za ciężką pracę, codzienny trud oraz godne reprezentowanie Służy Więziennej.

-To szczególny dzień. Dzień związany z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Dzień uroczysty, a takich dni w naszej jakże niełatwej służbie jest niewiele. Niech odznaczenia, awanse i wyróżnienia, które państwo dziś otrzymujecie będą podziękowaniem za Waszą trudną służbę. Za wysiłek, który wkładacie w realizację swych codziennych obowiązków – powiedział ppłk Adam Poćwiardowski. Pułkownik Jan Komoszyński, dyrektor Zakładu Karnego w Kwidzynie, składając gratulacje wyróżnionym podkreślił codzienny profesjonalizm funkcjonariuszy, który wykazują podczas wykonywania obowiązków służbowych.

-Profesjonalizm, jaki ukazujecie każdego dnia i zaangażowanie w pełnioną służbę decyduje m.in. o bezpieczeństwie obywateli – podkreślał płk Jan Komoszyński.   

redakcja

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe