Praca w Norwegii dla Polaków – jak znaleźć i jak przygotować się do poszukiwań?

  • 23.12.2019, 12:34
  • easysend.pl/przelewy-z-norwegii-do-polski
Praca w Norwegii dla Polaków – jak znaleźć i jak przygotować się do poszukiwań?
Skandynawia jest postrzegana jako miejsce, gdzie można liczyć na wysokie zarobki, spotkać spokojnych i przyjaznych ludzi oraz korzystać z doskonałego systemu opieki społecznej. Nie dziwi więc fakt, że Norwegia okazuje się jednym z najchętniej wybieranych kierunków emigracji zarobkowej. O czym należy pamiętać, szukając pracy w skandynawskim kraju i jak się do tego przygotować?

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe

Przed spakowaniem walizek i wyruszeniem w drogę, trzeba zdać sobie sprawę z kilku ważnych kwestii. Przede wszystkim należy wiedzieć, że ceny w Norwegii są bardzo wysokie. Oznacza to, że trzeba żyć oszczędnie i spieszyć się ze znalezieniem zatrudnienia. Ponadto warto zorientować się w kwestii warunków klimatycznych. Na południu kraju temperatury są dość umiarkowane, jednak im dalej na północ, tym sroższe zimy i krótsze lata. Oprócz tego powinno się wiedzieć, że w Norwegii – poza dużymi miastami – sieć dróg jest rzadka i słabo rozwinięta, a jazda samochodem bardzo wymagająca.

Kiepsko prezentuje się też infrastruktura telekomunikacyjna. O ile z dostępem do internetu w większych miejscowościach nie będzie problemu, o tyle w poza nimi może być kłopot z siecią. To szczególnie kłopotliwe, gdy pracuje się zdalnie albo chce się zlecać przelewy z Norwegii do Polski przez internet.

Przygotowania do emigracji

Myśląc o wyjeździe do Norwegii, należy poprawić swoją zdolność posługiwania się językiem angielskim. Stopień komunikatywny to niezbędne minimum nawet przy pracach fizycznych. Mile widziana będzie też znajomość norweskiego, lecz nie jest to warunek konieczny. Ponadto nie trzeba mieć wizy ani paszportu. Wystarczy dowód osobisty.

Szukanie pracy

Jeśli planuje się znaleźć legalną pracę w Norwegii, na umowę i dłuższy okres, konieczne będzie zakwaterowanie w skandynawskim kraju. Może być to wynajęte mieszkanie, dom albo pokój. Pracodawcy biorą pod uwagę tylko kandydatów, którzy mają gdzie mieszkać. Ponadto w szukaniu pracy pomoże posiadanie konta w lokalnym banku. Można otrzymywać na nie wynagrodzenie, dokonywać płatności za rachunki albo przesyłać pieniądze. Co ważne, tani przelew z Norwegii do Polski uda się zlecić online na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-norwegii-do-polski. Środki błyskawicznie zasilą wskazane konto, a za obsługę transferu płaci się naprawdę niewiele.

Szukanie pracy w Norwegii polega głównie na przeglądaniu gazet i dzwonienia na numery podane w ogłoszeniach. Do tego potrzebna jest z kolei karta jednej z lokalnych sieci. Pracodawcy nie odbiorą połączenia wykonanego z zagranicznego numeru. Szukając pracy, warto też wydrukować kilkanaście kopii CV i listu motywacyjnego oraz roznosić je po siedzibach interesujących firm.

Szukanie pracy w Norwegii należy przygotować solidnym przygotowaniem do wyjazdu. Znajomość realiów panujących w skandynawskim kraju z pewnością pomoże odnaleźć się za granicą. Na miejscu ważne jest posiadanie zakwaterowania oraz rachunku bankowego pozwalającego wysłać przelew z Norwegii do Polski, a także pobierać wynagrodzenie. Zarobki w tym północnym kraju należą do najwyższych w Europie, dlatego lepiej nie odkładać ich w gotówce. Dla ich bezpieczeństwa warto zdeponować je na rachunku.

easysend.pl/przelewy-z-norwegii-do-polski

Podziel się:


Pozostałe