Odwołano wszystkie imprezy masowe

  • 11.03.2020, 08:17
  • Żródło: KPRM
Odwołano wszystkie imprezy masowe
Zdecydowaliśmy się na ten krok, który teraz wprowadzają Francja i Niemcy, które przyznają, że podjęły go za późno – mówił premier. Jak dodał, my chcemy wprowadzić go na czas.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd wprowadza środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. Koronawirus to realne i globalne zagrożenie. WHO proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. W poczuciu odpowiedzialności wolimy zapobiegać niż leczyć – podsumował.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne i dotykają działalności obywateli, mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Jak poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, od wczoraj na granicach funkcjonują w pięciu miejscach punkty kontroli sanitarnej. Wszystko przebiega bardzo sprawnie – ocenił.

Do dzisiaj nie stwierdzono żadnego przypadku zarażenia wśród studentów, także studentów zagranicznych przyjeżdżających do Polski, ani wśród naukowców – mówił wicepremier Jarosław Gowin w odniesieniu do sytuacji na uczelniach wyższych. Podkreślił, że już tydzień temu zostało wydane zalecenie władzom uczelni, aby zawiesić współpracę międzynarodową, zwłaszcza wymianę studentów i udział polskich naukowców w konferencjach zagranicznych.

Minister Dariusz Piontkowski mówił o przepisach, które pozwalają dyrektorom szkół na elastycznie reagowanie na to, co dzieje się w rejonie poszczególnych placówek oświatowych.

Następnie premier udał się na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w której uczestniczyli przedstawiciele rządu i opozycji parlamentarnej.

Źródło: KPRM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe