PILNE! Szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte na dwa tygodnie

  • 11.03.2020, 10:47
  • Żródło: KPRM
PILNE! Szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte na dwa tygodnie
Na konferencji prasowej w dniu dzisiejszym z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotra Glińskiego, Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg oraz Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego poinformowano, że rząd zamyka szkoły, przedszkola i żlóbki na czas walki z koronawirusem.

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Mamy w Polsce 26 przypadków zarażenia koronawirusem - powiedział szef rządu. Jak dodał, władze "chcą spowolnić maksymalnie możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. - Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych - podkreślił.

Szkoły, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na dwa tygodnie, od poniedziałku. - Przyrost chorych jest bardzo gwałtowny, konieczna jest izolacja - dodał premier. Zapowiedział, że głos zabierze też Piotr Glińskim, który powie o zamknięciu placówek kulturalnych, takich jak teatry, muzea i kina.

- Reagujemy szybciej od innych, by minimalizować skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa po całej Polsce. Odpowiedzialność jest kluczowa. My jesteśmy odpowiedzialni za całe społeczeństwo - mówił Morawiecki.

 

Źródło: KPRM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe