Kilka porad dla urządzających mieszkanie. Pamiętaj, aby podczas meblowania pomieszczeń pamiętać o ich przeznaczeniu

  • 23.07.2020, 15:54
  • Źródło: Materiał partnera
Kilka porad dla urządzających mieszkanie. Pamiętaj, aby podczas meblowania pomieszczeń pamiętać o ich przeznaczeniu
Przeprowadzka do innego miasta za pracą lub nauką, długo oczekiwane „pójście na swoje”, a może zmiana lokalu z myślą o powiększającej się rodzinie? Bez względu na powody i okoliczności, dla których zmieniasz miejsce zamieszkania, chcesz czuć się w nim w pełni komfortowo. Dlatego dobór nowych mebli ma tak duże znaczenie dla późniejszego poziomu jakości życia. Z konsekwencjami decyzji podjętych na tym etapie zapewne przyjdzie Ci żyć przez wiele kolejnych lat – z tego względu nie zaszkodzi skorzystać ze wskazówek udzielanych przez fachowców z branży meblarskiej.

Według ekspertów z Sandow estetyka wyposażenia wywiera ogromny wpływ na odczucia mieszkańców i gości

Moda i trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, przez co wybieranie rozwiązań będących aktualnie na topie niekoniecznie się sprawdza. Przecież nie będziesz robić remontu i przemeblowania po niespełna roku tylko dlatego, że teraz w magazynach wnętrzarskich królują zupełnie inne rzeczy, niż masz u siebie. Przed zakupem mebli warto postawić na jeden styl, aby poszczególne pokoje prezentowały jednolite wykończenie. Pamiętaj, że to Ty masz się dobrze czuć w swoim mieszkaniu – dlatego opinie rodziny i „życzliwych” znajomych lepiej puścić koło uszu. A jeśli masz wątpliwości, czy kanapa która zachwyciła Cię w jednym salonie będzie dobrze komponować się z kompletem krzeseł, nie bój się poprosić sprzedawców o poradę. W przypadku sklepów internetowych, takich jak wspomniany Sandow, powinno być łatwiej niż z tradycyjnymi showroomami. Łatwiej przesłać konsultantowi zdjęcie, który będzie miał pełen obraz kolorystyki i kształtów mebli już obecnych w Twoim mieszkaniu.

Nowoczesny design stawia na minimalizm i walory użytkowe, styl klasyczny działa bardziej uspokajająco

Jednym podobają się przedmioty prezentujące tradycyjne pojmowanie piękna, inni skłaniają się ku współczesnym, odważniejszym projektom i eksperymentom. Sprawdzonym przez lata rozwiązaniem są chociażby przepastne meblościanki: duże, pojemne, solidne, mieszczące mnóstwo ubrań, butów oraz innych, niezbędnych rzeczy. Z kolei w tych mieszkaniach, gdzie króluje nowoczesność, częściej spotyka się tzw. meble systemowe. To komplety mniejszych szaf, regałów i szuflad, które postawione obok siebie świetnie się uzupełniają i dają przestrzeń na ozdobienie ścian efektownymi dekoracjami lub akcentami kontrastowymi dla dominującego koloru. Niektóre firmy meblarskie specjalizują się konkretnej stylistyce, inne dają klientom możliwie jak największy wybór, aby nikomu niczego nie narzucać. Sandow z pewnością należy do tej drugiej kategorii.

Źródło: Materiał partnera

Podziel się:


Pozostałe