Czy wiesz, że nieuiszczenie należności za pobyt w hotelu wiąże się nie tylko z obowiązkiem pokrycia kosztów pobytu?

  • 14.08.2020, 10:49
  • Źródło: KGP
Czy wiesz, że nieuiszczenie należności za pobyt w hotelu wiąże się nie tylko z obowiązkiem pokrycia kosztów pobytu?
W praktyce branży hotelarskiej zdarzają się przypadki, że osoba korzystająca z usługi noclegowej celowo nie dokonuje zapłaty za pokój, za spożywane w tym czasie posiłki, korzystanie z punktów rekreacyjnych, wykonane rozmowy telefoniczne itp.

Hotele w takim przypadku mogą pozywać taką osobę na drodze cywilnej do zapłaty kwoty pieniężnej, ale czy tylko? Nieuiszczenie opłaty za pobyt w hotelu to wyłudzenie świadczenia w postaci mieszkania w nim na szkodę osób prywatnych. Bez względu na wysokość opłaty i długość pobytu w hotelu, zachowanie takie może stanowić przestępstwo określone w art. 286 kodeksu karnego. Inaczej jest w sytuacji celowego niezapłacenia za posiłek na przykład w barze, czy restauracji lub też hotelu (bez korzystania z noclegu). Takie zachowanie jest wykroczeniem z art. 121 § 2 kodeksu wykroczeń, który brzmi: kto bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza:

  • pożywienie lub napój w zakładzie żywienia zbiorowego,
  • przejazd środkiem lokomocji należącym do przedsiębiorstwa nie dysponującego karami pieniężnymi określonymi w taryfie,
  • wstęp na imprezę artystyczną, rozrywkową lub sportową,
  • działanie automatu lub inne podobne świadczenie, o którym wie, że jest płatne

- podlega karze aresztu, ograniczeniu wolności albo grzywny.

Warto pamiętać: jeżeli z jakichś względów nie możemy zapłacić za pobyt w hotelu, warto jest tę sytuację zgłosić na recepcji, by nie zostać oskarżonym o popełnienie przestępstwa.

 

Źródło: KGP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe