Zaalarmowali i ewakuowali mieszkańców z palącego się budynku

  • 10.09.2020, 12:42
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zaalarmowali i ewakuowali mieszkańców z palącego się budynku
Policjanci z kwidzyńskiej drogówki w trakcie służby na terenie Prabut otrzymali informację od przejeżdżającej obok kobiety o palącej się kamienicy w tym mieście. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, tam zaalarmowali niczego nieświadomych mieszkańców i rozpoczęli ich ewakuację. Policjanci z palącego się budynku wyprowadzili mieszkańców, w tym m.in. 94-letnią kobietę. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

8 września po godz.12.30 do policjantów z kwidzyńskiej drogówki, którzy pełnili służbę w terenie podjechała kobieta informując ich o pożarze jednopiętrowej kamienicy w Prabutach. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. O zaistniałym zdarzeniu powiadomili dyżurnego kwidzyńskiej policji i poprosili o wsparcie straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli palące się drewniane elementy dachu kamienicy. Funkcjonariusze natychmiast wbiegli do budynku i pukając do mieszkań alarmowali niczego nieświadomych mieszkańców. Dym wydobywający się spod dachu był widoczny za oknami, ale nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi.

Funkcjonariusze będąc na I piętrze budynku pomogli wydostać się z mieszkania 94-letniej kobiecie, która miała problemy z poruszaniem się. Dzięki sprawnej akcji z budynku ewakuowano 5 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało i żaden z lokatorów nie potrzebował hospitalizacji.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu straży pożarnej, która po przybyciu na miejsce szybko ugasiła pożar. Sprawą zajmują się teraz śledczy, którzy na podstawie zebranych śladów i dowodów, będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

Źródło: KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe