Zagrożenie koronawirusem nadal groźne

  • 02.10.2020, 12:00
  • Źródło: UM Kwidzyn
Zagrożenie koronawirusem nadal groźne
W ostatnich dniach na terenie kraju obserwuje się rekordowe dzienne ilości przypadków zakażenia wirusem Sars-Cov-2. Jedną z przyczyn wzrostu zakażeń jest nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Z informacji Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku wynika, że na dzień 1 października w województwie pomorskim zakażenie wirusem stwierdzono u 180 osób w województwie pomorskim (1967 w kraju). W powiecie kwidzyńskim odnotowano 9 nowych przypadków zakażonych wirusem (62 od początku epidemii). W kwarantannie domowej znajduje się w tej chwili ponad 600 osób. Prawie 2,5 tysiąca osób zwolniono do tej pory z kwarantanny i nadzoru epidemiologicznego.

Najpoważniejsza sytuacja jest dziś w kwidzyńskich placówkach oświatowych. Odnotowano co prawda pojedyncze przypadki zachorowań, ale bardzo wiele osób jest w kwarantannie. W tej chwili w kwarantannie przebywa 185 uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. To sześć całych klas, jedna grupa językowa i kilkanaście pojedynczych przypadków. W kwarantannie przebywa także 8 nauczycieli i 1 pracownik oświaty.

 

Źródło: UM Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe