Policjanci zabezpieczyli niewybuch znaleziony przez rowerzystę

  • 05.10.2020, 10:37
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Policjanci zabezpieczyli niewybuch znaleziony przez rowerzystę
Mężczyzna podczas przejażdżki rowerowej zauważył fragment pocisku. Znajdował się on na drzewie w pobliżu drogi K55. Na miejsce skierowano policjanta z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, który zrobił rozpoznanie i zabezpieczył niebezpieczne znalezisko do czasów przyjazdu wojskowych saperów.

1 października o godzinie 17.00 policjanci z Kwidzyna zostali powiadomieni przez mieszkańca Kwidzyna o znalezieniu przez niego niewybuchu. Mężczyzna zauważył fragment pocisku podczas przejażdżki rowerowej, był on pozostawiony przez jakąś osobę na drzewie. Rowerzysta natychmiast poinformował policjantów o znalezisku.

Wysłany na miejsce policjant z grupy minersko-pirotechnicznej określił, że jest to pocisk przeciwpancerny. Miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci.

Patrol saperski z Chełmna przetransportuje pocisk do miejsca, w którym zostanie zneutralizowany. W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru, kwidzyńscy policjanci zwracają uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk, jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe