Dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi mówił o odblaskach.

  • 07.10.2020, 15:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi mówił o odblaskach.
Policjanci kontynuują spotkania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Po wakacjach przypominają maluchom o zasadach bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze i podczas zabaw, ale także podczas kontaktów z obcymi. Spotkania są także okazją do odpowiedzi na pytania dzieci, które zainteresowane wizytą stróżów prawa chętnie uczestniczą w zajęciach.

Mundurowi, tuż po zakończeniu wakacji rozpoczęli cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa najmłodszych. Z uczniami Szkoły Podstawowej w Wandowie tym razem spotkał się dzielnicowy. Podczas krótkiej prelekcji nie zabrakło rozmów na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa jak również pytań ze strony dzieci. Policjant chętnie odpowiadał na pytania, przypominając m.in. o odpowiednim zachowaniu w drodze do szkoły.

Dzielnicowy omówił również zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do szkoły i do domu, w tym przejścia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji, a także sytuacji z którymi mogą się spotkać pokonując tą drogę, tj. kontaktu z obcą osobą oraz niebezpiecznym zwierzęciem. Przypomniano również, jak należy zachowywać się przebywając na terenie placówki oświatowej.

Policjant mówił dzieciom także o odblaskach i o tym, że w okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. I dlatego korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego.

Policjanci przypominają!

Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. To problem zwłaszcza w terenie niezabudowanym, nieoświetlonym, gdzie piesi poruszają się skrajem pasa ruchu.

Elementy odblaskowe bez względu na formę lub kolor zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Pamiętajmy, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe