Wydział komunikacji w Starostwie Powiatowym zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów

  • 09.10.2020, 11:50
  • Źródło: UM Kwidzyn
Wydział komunikacji w Starostwie Powiatowym zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów
KOMUNIKAT Starostwa Powiatowego w Kwidzynie z dnia 8.10.2020 r.

Informujemy, że z uwagi na wystąpienie wśród pracowników przypadku zachorowania na covid-19, w celu zapobieżenia ewentualnemu rozprzestrzenieniu się koronawirusa, Wydział Komunikacji i Bezpieczeństwa Obywateli i Zarządzania Kryzysowego z dniem dzisiejszym czasowo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów.

Pracownicy wydziału, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, zostali skierowani na kwarantannę, na której pozostaną do czasu uzyskania wyniku potwierdzającego brak zachorowania na covid-19. Wydział nadal jednak funkcjonuje i realizuje swoje zadania, choć ze względu na sytuację, w bardzo ograniczonym zakresie.

Nie ma między innymi możliwości utrzymania bezpośredniej obsługi mieszkańców. Odwołane zostają  wszystkie wcześniej umówione wizyty w Wydziale. Z tego powodu prosimy, aby wszelkie sprawy w Wydziale załatwiać z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (ePUAP), drogą pocztową lub poprzez Biuro Obsługi Interesantów.

Jednocześnie pragniemy uspokoić mieszkańców, którzy w ostatnich dniach  załatwiali swoje sprawy na stanowiskach ds. Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy, że zastosowane w Starostwie środki ostrożności (maseczki, przyłbice, środki dezynfekcyjne, przegrody szklane eliminujące bezpośredni kontakt) w opinii Sanepidu stanowiły wystarczającą ochronę dla interesantów przed ewentualnym zarażeniem.

Wyjaśniamy ponadto, że Starostwo Powiatowe w Kwidzynie w celu rozwiązania zaistniałej sytuacji pozostaje w ścisłym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Kwidzynie i stosuje się do jego zaleceń.

Przewidywany termin powrotu Wydziału do bezpośredniej obsługi klientów to 19 października. Jest on jednak uzależniony od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej, przede wszystkim od wyników testów pracowników skierowanych na kwarantannę.

Liczymy na Państwa zrozumienie i przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności.

Źródło: UM Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe