Policjanci patrolują ulice miasta w walce z pandemią

  • 14.10.2020, 12:24
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Policjanci patrolują ulice miasta w walce z pandemią
W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców Kwidzyna. Wszyscy mamy jeden cel: ochrona zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! O tym informujemy nie od dziś.

Od 10 października 2020 roku na terenie całego kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci na terenie powiatu kwidzyńskiego sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. W teren wyruszyło wiele patroli, których jedno z zadań dotyczy sprawdzania jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy.

Policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach i parkach. Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Nawet w czasie kontroli drogowej policjanci mogą sprawdzać, czy osoby jadące jednym autem powinny mieć maseczki, czy też są zwolnione z tego obowiązku, bo wspólnie mieszkają.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Od początku miesiąca policjanci pouczyli 18 osób za grupowanie się natomiast 3 ukarano mandatem karnym.  Za nie respektowanie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej pouczonych zostało 125 osób natomiast w 34 przypadkach zastosowano postępowanie mandatowe a w 4 sporządzone wnioski o ukaranie do sądu.

 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe