Kwidzyńskie Zaduszki Jazzowe

  • 15.10.2020, 09:44
  • Źródło: UM Kwidzyn
Kwidzyńskie Zaduszki Jazzowe
To już drugie Zaduszki Jazzowe w Kwidzynie, a zatem można powiedzieć, że rodzi się w naszym mieście nowa tradycja i to bardzo ciekawa. Organizatorzy Zaduszek sami postawili sobie wysoko artystyczną poprzeczkę.

W ubiegłym roku bowiem na kwidzyńskiej scenie usłyszeliśmy giganta jazzu Leszka Możdżera, a także Dominika Bukowskiego, Braci Oleś, Andreasa Zafiropoulosa i Iwonę Glinkę. W tym roku w ciągu dwóch dni w Katedrze w Kwidzynie zagoszczą takie sławy jak Włodek Pawlik, Krystyna Stańko, Artur Dutkiewicz, Jerzy Małek. Mistyka oraz przestrzeń tego miejsca tylko podniosą walory koncertów, na które, po rewelacyjnym przyjęciu ubiegłorocznych artystów i optymistycznym odbiorze samego wydarzenia, chyba nikogo nie trzeba szczególnie zapraszać.

Pomysłodawczynią i organizatorką kwidzyńskich Zaduszek Jazzowych jest dr. Iwona Glinka, z zamiłowania, pasji i wykształcenia doskonała flecistka, pedagog i muzykolog. Jako solistka, kameralistka (m.in. członkini prestiżowego Hellenic Contemporary Music Ensemble Theodora Antoniou) oraz muzyk orkiestrowy (pierwsza flecistka w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej) Iwona Glinka występowała w Grecji – gdzie mieszka od roku 1995 – oraz na obu kontynentach amerykańskich, w Europie oraz Azji. W 2016 roku założyła Phasma-Music Ensemble, gdzie pełni funkcję dyrektora artystycznego, występując również na wielu koncertach jako członek zespołu.

Koncerty:

• środa 28 października o 19.15 wystąpi jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych Krystyna Stańko ze swoim kwintetem, a o 20.00 trio pianisty Artura Dutkiewicza.

• czwartek 29 października o 19.15 ze swoim kwintetem wystąpi jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich trębaczy jazzowych Jerzy Małek, a na deser o 20.00 Włodek Pawlik, laureat m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Dunkierce, zdobywca sześciu Fryderyków, a przede wszystkim międzynarodowej nagrody Grammy za płytę „Night in Calisia”.

Organizatorem Zaduszek jest Fundacja Phasma Music, Konkatedra św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury. Koncerty zostały dofinansowane ze środków: Miasto Kwidzyn, Fundacja PZU, Powiślański Bank Spółdzielczy.

Bilety w cenie 60 zł dostępne online lub w kasie kina.

Źródło: UM Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe