Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo

  • 23.10.2020, 09:47
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo
W sobotę 24 października br., a także 7 i 21 listopada, w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować światła swojego pojazdu na stacjach kontroli pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, a także na innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się do akcji.

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Po zmroku bardzo ważnym zadaniem przednich świateł pojazdów jest oświetlanie drogi oraz wszelkich przeszkód. W sobotę 24 października oraz 7 i 21 listopada w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować światła swojego pojazdu na stacjach kontroli pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, a także na innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się do akcji. W tym roku do grona partnerów dołączył Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Polski Związek Motorowy.

Wszystkie elementy oświetlenia pojazdu są bardzo istotne. Podczas wizyty na stacji kontroli pojazdów pracownik dokładnie je sprawdzi. Powierzchnia reflektorów nie może być nadmiernie zużyta. Uszkodzony reflektor nie zapewni odpowiedniego oświetlenia drogi. Warto zaopatrzyć się w zapasowe żarówki i nauczyć się ich wymiany. Należy zwrócić uwagę czy światła są prawidłowo ustawione.

W ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, pomorscy policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy należycie dbają o oświetlenie pojazdu. W przypadku ujawnienia usterek, które w sposób rażący zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym może się okazać, że dalsza jazda będzie niemożliwa.

Celem kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” jest przypominanie i uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest widoczność na drodze. Osoby posiadające aplikację YANOSIK będą miały w niej dostęp do informacji nt.kampanii oraz lokalizacji stacji kontroli biorących udział w akcji.

Apelujemy również do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych!

Lista stacji biorących udział w akcji:

- Okręgowa Stacja Diagnostyczna - Brachlewo 49, 82-500 Kwidzyn w godz.8-15
- Nowy Dwór 1, 82-500 Kwidzyn w godz.8-13
- ul. Słowackiego 1, 82-500 Kwidzyn w godz.8-15
- ul.11-go Listopada 25, 82-500 Kwidzyn w godz.8-14

 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe