Akcja „Znicz 2020” – informacje dla kierowców i mieszkańców

  • 29.10.2020, 10:19
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Akcja „Znicz 2020” – informacje dla kierowców i mieszkańców
Od piątku do poniedziałku będzie trwała policyjna akcja „Znicz 2020”. Na drogach powiatu pojawi się więcej patroli drogówki, a w rejonie kwidzyńskiego cmentarza nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Od 30 października do 02 listopada przeprowadzona zostanie akcja „Znicz 2020”. Jak co roku na drogach powiatu kwidzyńskiego będzie więcej patroli Policji oraz innych służb, których głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich.  Mundurowi będą kierować ruchem na drogach dojazdowych do kwidzyńskiego cmentarza, udrażniać w czasie największego natężenia ruch na drodze oraz czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

W rejonie cmentarza od 30 października do  1 listopada wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:

- ul. Malborska – wyjazd z parkingu głównego znak pionowy „C-2” (nakaz jazdy w prawo),
- ul. Furmańska – droga jednokierunkowa z wjazdem od ul. Malborskiej, wyjazd do ul. Długiej w Marezie – znaki: „D-3” i „B-2”, ze znakami pionowymi „B-21” i „B-22” na skrzyżowaniu Furmańskiej z ul. Długą Mareza,
- ul. Furmańska – zakaz zatrzymywania po lewej stronie drogi znak „B-36”.
- ul. Jesienna i Zimna jednokierunkowa - z wyjazdem na ul. Malborską w prawo.
- na odcinku ul. Malborskiej od skrzyżowania z ul. Koszykową i ul. Furmańska oznakowanie zakazujące zatrzymywania po obu stronach drogi krajowej nr 55 znak „B-36”.

Osobom, które wybierają się na cmentarz pieszo, przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. W okresie jesiennym, podczas szybko zapadającego zmroku i zmniejszonej widoczności, pieszy jest często niewidoczny dla kierującego. Nawet mały odblask poprawia widoczność i może uratować życie. Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Zachęcamy także do noszenia odblasków w mieście. Nie wszystkie odcinki drogi są dobrze oświetlone, a widoczność kierującemu często ograniczają elementy architektoniczne, drzewa lub padający deszcz.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe