Covid w powiecie kwidzyńskim

  • 17.11.2020, 11:06
  • Źródło: UM Kwidzyn
Covid w powiecie kwidzyńskim
W województwie pomorskim odnotowano dziś 1037 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2, łącznie do tej pory ponad 40 tys. Najwięcej zachorowań było dziś w Gdyni 192, najmniej w Sopocie – 8. Z tej grupy 94 osoby objęto kwarantanną, 28 nadzorem epidemiologicznym. W izolatorium leczonych jest 21 osób, a 629 jest hospitalizowanych. Dwie osoby zmarły – jedna z powiatu malborskiego (mężczyzna 95 lat)i jedna ze sztumskiego (mężczyzna 59 lat). Obie osoby miały choroby współistniejące.

W powiecie kwidzyńskim stwierdzono dziś 60 zakażeń. Od ubiegłego poniedziałku do dzisiaj na terenie powiatu kwidzyńskiego odnotowano łącznie 344 zakażeń. Średnio dziennie w tym czasie były zakażone 43 osoby. Najwięcej dzisiaj – 60 osób, najmniej 10 listopada – 26 osób. Do dziś łączna liczba osób zakażonych w naszym powiecie wyniosła 1261. 19 osób zmarło (w tym 7 osób w ostatnim tygodniu). W powiecie kwidzyńskim Sanepid zdiagnozował do tej pory następujące ogniska zakażeń: organizowane wesela, przedszkola, szkoły, zakłady pracy, impreza urodzinowa, przychodnia lekarska, hospicjum, Stacja Dializ a także szpital oraz Dom Pomocy Społecznej.

Dane z naszego powiatu nadal dowodzą, że możliwości zakażenia są bardzo duże, dlatego w dalszym ciągu zalecamy ostrożność, zachowanie dystansu, noszenie maseczek i w miarę możliwości ograniczenie do minimum kontaktów międzyludzkich.

Źródło: UM Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe