Podczas interwencji policjanci ujawnili narkotyki

  • 18.11.2020, 10:55
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Podczas interwencji policjanci ujawnili narkotyki
W miniony poniedziałek prabuccy policjanci interweniowali wobec 35 –latka, który w przestrzeni publicznej nie zasłaniał ust i nosa. Mężczyzna nie posiadał maseczki ochronnej, natomiast miał przy sobie środki odurzające. Mieszkaniec gminy Prabuty został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie.

W poniedziałek ok godziny 23.00 na terenie Prabut policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 35-latka, przy którym znaleźli narkotyki. Powodem podjęcia interwencji wobec niego było to, że nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Mężczyzna podczas legitymowania zaczął się nerwowo zachowywać, a policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem jego tak dużego zdenerwowania. Intuicja nie zawiodła mundurowych. Stróże prawa znaleźli w odzieży mieszkańca gminy Prabuty kilka porcji narkotyków, wstępnie zidentyfikowanych jako amfetamina i marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do kwidzyńskiej komendy. 35-latkowi będzie dziś przedstawiony zarzut posiadania narkotyków. Mieszkaniec gminy Prabuty odpowie zarówno za posiadanie narkotyków jak i za brak maseczki na twarzy.

Policjanci przypominają !!

Z uwagi na rosnącą ilość osób zakażonych oraz w celu zaniechania rozprzestrzeniania się choroby Covid-19 kwidzyńscy policjanci apelują o rozsądek i kontrolują przestrzeganie nakazów oraz obostrzeń przez mieszkańców. Pamiętajmy, że priorytetem dla wszystkich powinna być ochrona zdrowia i nie może chodzić o to, czy dana osoba zostanie pouczona, otrzyma mandat albo uda jej się uniknąć kontroli. Fala zakażeń nie jest żartem i tylko wspólna odpowiedzialność za siebie oraz innych może pozwolić nam bezpiecznie przetrwać ten niełatwy dla wszystkich czas. Wszyscy musimy wykazywać się odpowiedzialnością nie tylko za siebie, ale także innych i podejmować najskuteczniejsze metody walki z pandemią.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba naruszająca wprowadzone obostrzenia i tym samym narażająca siebie oraz inne osoby na utratę zdrowia i życia, może zostać ukarana przez policjanta mandatem karnym w wysokości do 500 złotych albo może zostać skierowany przeciwko niej wniosek o ukaranie do sądu. Policjant może także powiadomić inspektora sanitarnego, gdzie w tym przypadku kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł. Zachowujmy się więc odpowiedzialne, by żyć bezpieczniej i swoją postawą oraz zachowaniem każdego dnia przyczyniać się do ograniczania rozprzestrzeniania się choroby Covid-19.

 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe