Policjanci pracowali na miejscu czterech kolizji

  • 02.12.2020, 15:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Policjanci pracowali na miejscu czterech kolizji
W ciągu doby policjanci ruchu drogowego pracowali przy 4 zdarzeniach drogowych. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce Klecewku, gdzie dachował samochód osobowy. Główną przyczyną wszystkich zdarzeń była nieuwaga kierujących pojazdami. Policjanci ukarali sprawców zdarzeń.

31 grudnia kilka minut po godzinie 5.00 policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na interwencję w miejscowości Klecewko. Z informacji jaką otrzymał dyżurny kwidzyńskiej jednostki wynikało, że samochód osobowy dachował w przydrożnym rowie. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący volvo najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

Kilka godzin później w Kwidzynie na ulicy Grunwaldzkiej doszło do kolizji drogowej. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierująca fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem. Sprawczyni kolizji ukarana została mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 16.30 na Rondzie Jana Pawła II. Kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej vw kobiecie. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

1 grudnia rano ok. godziny 6.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że 23-latek w miejscowości Gniewskie Pole kierując samochodem osobowym marki volvo uderzył sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię wprost pod jego samochód.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Przypominamy:

- Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu - to właśnie wtedy należy podróżować ze wzmożoną uwagą.

- Zwracaj baczną uwagę na pobocza - mogą znajdować się tam zwierzęta gotowe, by przejść przez drogę.

- Zwierzę oślepione przez światła reflektorów rzadko ucieka, zaś w większości przypadków zatrzymuje się i staje w bezruchu.

- Widzisz zwierzę na drodze - użyj klaksonu. Jeśli zobaczysz przebiegającą przez drogę sarnę, jelenia czy wilka bądź czujny i jedź ostrożnie, te zwierzęta żyją w stadach - za nim mogą podążać kolejne.

- Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz zwiększa dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta.

- Jeżeli dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, zabezpiecz miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym i zawiadom Policję. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jeżeli potrąci się zwierzę, to powinno się mu pomóc lub powiadomić odpowiednie służby. Obowiązek ten wynika z przepisów ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. nr 106, poz. 100 ze zm.).

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe