Liczne kolizje na drogach powiatu. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę

  • 15.12.2020, 09:15
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Liczne kolizje na drogach powiatu. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę
W ostatnim czasie na terenie powiatu kwidzyńscy policjanci odnotowują zgłoszenia o licznych kolizjach drogowych. Tylko w minionych dniach doszło aż do 8 zdarzeń, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę.

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu to priorytet kwidzyńskich policjantów. Funkcjonariusze kwidzyńskiej drogówki przez cały czas prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwracają na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy w terenach zabudowanych oraz na tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów, którzy są szczególnie narażeni na skutki zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Od piątku na terenie naszego powiatu miało miejsce osiem kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierujących.
Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek w Kwidzynie na ulicy Topolowej. Kierowca BMW nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, na skutek czego najechał na tył poprzedzającego go auta marki VW Golf. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia na ulicy Sportowej ta sama przyczyna doprowadziła do zderzenia Audi z Hondą. Sprawca kolizji został również ukarany mandatem karnym.

Po godzinie 17 na ulicy Konopnickiej kierowca Renault Megane wykonując manewr wyprzedzania, uderzył w samochód marki Renault Scenic. Czynności w tej sprawie prowadzą kwidzyńscy policjanci.

12 grudnia br. o godzinie 2.30 w miejscowości Wilkowo mieszkaniec gminy Gardeja poruszając się samochodem osobowym marki Audi nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wjechał w płot posesji. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania a ponadto był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało wynik 1,2 promila.

W sobotę o godzinie 14.00 na ulicy Żeromskiego w Kwidzynie 59-latek kierujący VW nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i najechał na samochód marki Audi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Po godzinie 17.30 w miejscowości Stańkowo patrol z Prabut zatrzymał do kontroli drogowej 41-latka kierującego samochodem marki BMW. Policjanci poddali mężczyznę badaniu alkomatem, który pokazał wynik 2,3 promila.

W niedzielę w nocy ok godziny 2.30 dyżurny kwidzyńskiej jednostki otrzymał informację, że w miejscowości Podzamcze w przydrożnym rowie znajduje się auto. Patrol, który został skierowany na miejsce zdarzenia, ustalił, że kierujący renault 32-letni mieszkaniec Kwidzyna nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i stracił panowanie nad autem. W trakcie rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Postanowili przebadać go alkomatem, okazało się, że wsiadł za kierownicę mając 2,3 promila. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do lutego 2021 roku.

Tego samego dnia o godzinie 16.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że doszło do kolizji ze zwierzęciem w miejscowości Sadlinki.

Dziś nad ranem (14 grudnia br.) 47-latek kierujący samochodem marki BMW jadąc od strony Prabut w kierunku centrum miasta nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wypadł z ronda Jana Pawła II a następnie wjechał w ogrodzenie i spadł z nasypu kolejowego. Kierujący został ukarany mandatem karnym.  

W związku z licznymi kolizjami drogowymi kwidzyńscy policjanci apelują do kierujących o ostrożną jazdę. 

Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny kolizji. Wielu z nich można było uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

Dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, bez względu na to, czy kierujemy jakimś pojazdem, czy też jesteśmy pieszym użytkownikiem dróg. Chwila naszej nieuwagi może mieć poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe, ale przede wszystkim zdrowotne. Pamiętajmy, że każdy z nas wyjeżdżając na drogę, jest odpowiedzialny za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego i to od jego decyzji zależy życie i zdrowie innych.

Apel kierujemy również do pieszych i rowerzystów, którzy powinni pamiętać o elementach odblaskowych. Kamizelka odblaskowa, breloczek czy opaska sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe