Działania policjantów na rzecz walki z covid-19

  • 16.12.2020, 13:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Działania policjantów na rzecz walki z covid-19
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie nieustannie prowadzą kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z wystąpieniem epidemii, dodatkowo zaangażowani są do kontrolowania osób poddanych kwarantannie. W tym celu dzielnicowych kwidzyńskiej komendy wspierają żołnierze 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Policjanci przypominają wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu aby stosowali się do obowiązków, nakazów i zakazów wynikających z obostrzeń sanitarnych.

Pandemia nadal trwa i kwidzyńscy policjanci nieustannie realizują działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze przeprowadzają liczne kontrole w sklepach, lokalach usługowych oraz w galeriach. Podczas kontroli zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. Tylko w ostatniej dobie funkcjonariusze skontrolowali 30 placówek handlowych. Policjanci sprawdzają każde napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących obostrzeń. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń mundurowi wyciągają konsekwencje nakładając mandaty karne i kierując wnioski do sądu.

Przypominamy, że wszystkie niezbędne informacje dotyczące aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie rządowej.

Policjanci apelują: zwróćmy uwagę na seniorów, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych i osoby samotne. Sprawdźmy czy nie potrzebują pomocy, czy dobrze się czują.

W trakcie codziennych zadań dzielnicowi wspierani przez żołnierzy z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku kontrolują setki adresów, pod którymi mieszkają osoby objęte kwarantanną domową oraz sprawdzają, czy domownicy przestrzegają wprowadzonych obostrzeń.

 Zachęcamy wszystkie osoby poddane obowiązkowi kwarantanny do zainstalowania aplikacji „Kwarantanna domowa” w telefonie komórkowym. Aplikacja ta znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów, możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości do 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że od indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu, apelujemy o respektowanie przepisów oraz kierowanie się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe