Spektakl "Lunapark" już na wiosnę

  • 22.12.2020, 15:00
  • Źródło: Kwidzynskie Centrum Kultury
Spektakl "Lunapark" już na wiosnę
LUNAPARK - to spektakl współczesny, ale tkwiący korzeniami w ponadczasowej ciemności choroby natury ludzkiej, jaką jest schizofrenia. Widz obserwuje grupę osób wybranych do eksperymentu medycznego, przez panią doktor nauk psychiatrii Torey Patersson, który ma na celu pobudzenie chorego i odzyskanie przezeń pełnej sprawności psycho-fizycznej. Opieka nad tymi osobami, pozwala wprawdzie bezkarnie użalać się nad sobą, ale w dalszym przebiegu zmusza do refleksji o szczęściu bycia zdrowym. Ludzki prymitywizm i ludzka obrzydliwość, to formy, które wykluczają ze społeczności osoby chore, bez możliwości dania odrobiny nadziei. Przerażająco aktualna sztuka o walce z własnymi lękami i akceptacji osób, które na co dzień muszą się z takimi słabościami mierzyć. Żywiołowość i bezkompromisowość postaci i ich hermetyzacja, we własnym świecie, zabiera publiczność za "horyzont", w którym żyjemy my-zdrowi ludzie.

Spektakl tylko dla widzów dorosłych.

 

Po dość lekkiej i dowcipnej komedii “Osobliwość Panny Rosemary Clooney” reżyser Arek Jaroń poszedł w dość mroczny klimat, wyciągając na wierzch nasze lęki i zahamowania. Jednocześnie bawiąc się naszymi uczuciami, zmusza nas do refleksji nad samym sobą, otoczeniem, relacjami i odpowiedzią na pytanie “kto tu jest tak naprawdę chory”.

 

Obsada

Katarzyna Budnik, Olga Drelich, Dariusz Deluga, Anna Topolska, Olga Buczkowska, Aleksandra Wiśniewska, Izabela Matyszkiewicz, Aleksandra Wójtowicz, Tomasz Młodecki, Katarzyna Opacka

 

Scenariusz i reżyseria

Arek Jaroń

 

PREMIERA JUŹ NA WIOSNĘ

 

Miejsce: Teatr, ul. Katedralna 18

 

Źródło: Kwidzynskie Centrum Kultury

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe