JUŻ DZIŚ POLICYJNE DZIAŁANIA „WULKAN”

  • 31.12.2020, 09:20
  • Źródło: KPP Kwidzyn
JUŻ DZIŚ POLICYJNE DZIAŁANIA „WULKAN”
W okresie sylwestrowo-noworocznym kwidzyńscy policjanci prowadzić będą działania pod kryptonimem „WULKAN”. Od 31.12.2020r. od godziny 06:00 do 03.01.2021r. do godziny 22:00 na terenie naszego powiatu pojawi się zwiększona ilość patroli policyjnych. Podczas działań mundurowi konsekwentnie będą reagować na wszelkiego rodzaju wykroczenia i przestępstwa, a w szczególności będą zwracać uwagę na kierujących, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W najbliższych dniach w okresie sylwestrowo-noworocznym na terenie naszego powiatu kwidzyńscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „WULKAN”. Działania ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwalczanie przestępczości szczególnie uciążliwej dla mieszkańców. Celem działań będzie ujawnianie osób poszukiwanych, ujawnianie osób przewożących pojazdami środki odurzające, wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, a także ujawnianie pojazdów i rzeczy utraconych w wyniku przestępstwa. Mundurowi konsekwentnie będą reagować na popełniane wykroczenia porządkowe i wykroczenia z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu kwidzyńskiego zapewnią policjanci ruchu drogowego, którzy stanowczo reagować będą na przekroczenia prędkości oraz nieprawidłowe zachowania na drodze. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku podejrzenia, że kierujący znajduje się pod wpływem narkotyków, zostaną przeprowadzone dodatkowe testy. Apelujemy o rozsądną i spokojną jazdę zgodnie z przepisami, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość.

Przypominamy, że w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy mieszkańcy stosują się do tych zaleceń i apelują do wszystkich o rozsądek. Pamiętajmy o noszeniu maseczek oraz zachowaniu dystansu społecznego. Gromadzenie się powoduje duże zagrożenie nie tylko dla naszego życia i zdrowia, ale także naszych bliskich. Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do wprowadzonych przepisów. Zadbajmy, aby nadchodzący Nowy Rok był spokojny i bezpieczny.

Policjanci przypominają, że sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Informujmy Policję o nieuczciwych sprzedawcach. Pamiętajmy też, że fajerwerki mogą odpalać tylko osoby pełnoletnie i pod żadnym pozorem nie powinny ich odpalać dzieci. 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe