Prabuccy policjanci otrzymali nowoczesny analizator

  • 07.01.2021, 09:36
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Prabuccy policjanci otrzymali nowoczesny analizator
Prabuccy policjanci dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Prabuty otrzymali nowoczesne urządzenie do walki z przestępczością narkotykową – analizator DRUGTEST 5000 zwany potocznie narkotestem.

W ubiegły czwartek 31  grudnia 2020r. w Komisariacie Policji w Prabutach odbyło się przekazanie elektronicznego narkotestera DrugTest 5000. To nowoczesne urządzenie będzie wykorzystywane w codziennej służbie przez prabuckich policjantów m.in. do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających. Elektroniczny tester jest prosty w obsłudze i całkowicie mobilny. Ma wbudowany akumulator, który w razie potrzeby można naładować w radiowozie. Urządzenie w zaledwie kilka minut potwierdza obecność narkotyków w organizmie osoby badanej, a wyświetlany wynik jest dokładny i miarodajny. Koszt zakupionego analizatora wraz z kompletem kaset testujących to 15.000 zł.

W uroczystości przekazania urządzenia uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Marek Szulc, Komendant Powiatowy Policji w Kwidzynie mł.insp.Janusz Skosolas oraz p.o. Komendant Komisariatu Policji w Prabutach nadkom. Karol Kiziniewicz.

Przekazany sprzęt z pewnością ułatwi funkcjonariuszom pracę i usprawni czynności.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe