Kwidzyńscy policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole.

  • 08.01.2021, 13:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Kwidzyńscy policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole.
Kwidzyńscy policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z wystąpieniem epidemii. Działania funkcjonariuszy wspierają również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kwidzynie oraz żołnierze 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Policjanci apelują do wszystkich osób o odpowiedzialność, współpracę oraz stosowanie się do obowiązujących zaleceń.

Kwidzyńscy policjanci nieustannie prowadzą działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mundurowi regularnie kontrolują tereny galerii handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych, hoteli, miejsc rekreacyjno-noclegowych, a także obiektów sportowych m.in. siłowni, klubów fitness, które zgodnie z nowymi restrykcjami powinny być zamknięte. Podczas wspólnych działań zwracano uwagę na prawidłowe oznakowanie w placówkach handlowych, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym sklepie. Policjanci sprawdzą także napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących obostrzeń. Wobec osób, które nie przestrzegają zaleceń, mundurowi wyciągną konsekwencje.

Przypominamy, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1000 złotych lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o respektowanie obowiązujących przepisów. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas. Pamiętajmy o zasłanianiu nosa i ust oraz przestrzeganiu zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Unikajmy miejsc gromadzenia się osób, bo tam możemy narazić się na zakażenie.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe