POLICJANCI KONTROLUJĄ PUSTOSTANY I MIEJSCA PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH

  • Wczoraj, 11:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
POLICJANCI KONTROLUJĄ PUSTOSTANY I MIEJSCA PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH
Zima powoli daje o sobie znać. Ostatnie noce były dość mroźne, kolejne również, jak zapowiadają synoptycy, będą charakteryzowały się niskimi temperaturami. Jest to szczególnie niebezpieczny czas dla osób bezdomnych, nietrzeźwych czy śpiących na ulicy. Policjanci prewencji oraz dzielnicowi dokładnie sprawdzają wszystkie miejsca, w których mogłyby przebywać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i apelują do mieszkańców- nie bądźmy obojętni na ich los.

Kwidzyńscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o informowanie o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni wobec takiej sytuacji, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Spadki temperatury stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób.

Policyjne patrole sprawdzają altany, pustostany i tereny dworców a także miejsca, w których gromadzą się bezdomni narażeni na zamarznięcie. Panujące w ostatnim czasie niskie temperatury mogą być zagrożeniem dla osób nie posiadających swojego lokum, przebywających w pustostanach. Zagrożenie to dotyczy również osób samotnie mieszkających, w podeszłym wieku, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach (na przykład poruszaniem się czy zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach).

Zwracajmy uwagę na osoby nietrzeźwe. Zdarza się, że ludzie "na rozgrzewkę" spożywają alkohol. Jest to jeden z najbardziej szkodliwych mitów, bowiem spożycie wysokoprocentowego napoju tylko na chwilę rozgrzewa organizm. W rzeczywistości prowadzi do szybszego wyziębiania. Dla leżącego człowieka już kilkustopniowy mróz może doprowadzić nawet do śmierci.

Funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie zwraca się z apelem: gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, reagujmy – wystarczy informacja (nawet anonimowa), przekazana telefonicznie na numer alarmowy 112, by uratować komuś życie.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe