POLICJANCI PODSUMOWALI KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA 2020

  • 15.01.2021, 09:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
POLICJANCI PODSUMOWALI KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA 2020
Funkcjonariusze z Komedy Powiatowej Policji w Kwidzynie podsumowali zgłoszenia naniesione przez mieszkańców powiatu kwidzyńskiego na interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku stycznia do końca grudnia 2020r. zaznaczono 443 miejsca, w których miało dojść do różnego rodzaju zagrożeń. Wszystkie miejsca zostały zweryfikowane, z czego wyeliminowano 184 zagrożenia, a 248 nie zostało potwierdzonych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Od początku stycznia do końca grudnia 2020r. kwidzyńscy policjanci odnotowali 443 zgłoszenia z całego powiatu, które zostały naniesione przez internautów na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, z czego 184 zgłoszenia zostały wyeliminowane, 248 niepotwierdzone, 2 zgłoszenia były wprowadzone przez pomyłkę, natomiast 9 problemów zgłoszonych przez interaktywną aplikację przekazano do instytucji, które ze względu na właściwość rzeczową są władne do rozwiązania sygnalizowanych spraw.

Na przestrzeni ubiegłego roku na terenie powiatu kwidzyńskiego mundurowi odnotowali najwięcej zgłoszeń w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości-148 zgłoszeń, nieprawidłowego parkowanie- 98 zgłoszeń, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym- 60 zgłoszeń, używania środków odurzających- 52 zgłoszenia, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją-19 zgłoszeń.

Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób. Wśród nich wyróżnić można kategorię „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym. Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcji, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Zachęcamy osoby, które jeszcze nie korzystały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zapoznania się z tą aplikacją i aktywnego korzystania z niej dla dobra wszystkich mieszkańców powiatu. Jednocześnie przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania interwencji, lecz do wskazania kwestii problemowych, które są weryfikowane w czasie kilku służb- celem określenia, czy jest to incydent, czy sprawa występująca w dłuższym okresie.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe