Szczepienia przeciw COVID-19 w Kwidzynie

  • 15.01.2021, 11:00
  • Źródło: UM Kwidzyn
Szczepienia przeciw COVID-19 w Kwidzynie
Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce ruszyły 27 grudnia. W pierwszej kolejności, w ramach tak zwanej grupy zero szczepieni byli pracownicy ochrony zdrowia. Do kwidzyńskiego szpitala trafiło 800 szczepionek i wszystkie zostały wykorzystane, zarówno dla pracowników szpitala, jak i personelu medycznego z zewnątrz.

Od 15 stycznia w całej Polsce rozpoczyna się rejestracja osób chętnych do szczepienia z Grupy I. W tej grupie znajdują się pensjonariusze domów pomocy społecznej i podobnych placówek, seniorzy powyżej 60 lat, służby mundurowe i nauczyciele. W pierwszej kolejności czyli od 15 stycznia rejestrować się będą mogły osoby 80+, a od 22 stycznia osoby 70+.

Pacjenci będą się mogli rejestrować telefonicznie w punktach szczepień (od 18.01), a od 15.01 na bezpłatnej, ogólnopolskiej, infolinii 989 lub internetowym koncie pacjenta (na stronie: pacjent.gov.pl). Jeszcze kilka dni temu w Kwidzynie były cztery punkty szczepień, a zostały trzy.

Punkty szczepień w województwie pomorskim na bieżąco są aktualizowane na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pomorskie

W Kwidzynie będzie można się zaszczepić w następujących miejscach:

– „ZDROWIE” Sp.z o.o. Poradnia lekarzy POZ, Hallera, 31, telefon będzie podany na naszej stronie i na stronie szpitala w poniedziałek 18.01.

– NZOZ ARTMED Sp. z o.o. , Gabinet lekarzy POZ, ul. Kołłątaja, 3, tel. 730112732

– Indywidualna Praktyka Lekarska – Piotr Chrostowski, Kwidzyn, ul. Piłsudskiego 23/2, tel. 516 064 109

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (o kodzie R, N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami), a także osoby starsze, które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień mogą skorzystać z pomocy w transporcie organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Osoby te mogą kontaktować się z MOPS-em za pośrednictwem Infolinii (od poniedziałku do piątku) w godz. 7.00-15.00, tel. 783 882 500.

 

Źródło: UM Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe