Pomoc Żywnościowa w Gminie Gardeja

 • 19.01.2021, 11:00
 • Źródło: Gmina Gardeja
Pomoc Żywnościowa w Gminie Gardeja
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gardei informuje, że w styczniu 2021r. rozpocznie się dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Oprócz działań obejmujących pomoc żywnościową oferowane będą działania towarzyszące mające na celu zapobieganie wyłączeniu społecznemu odbiorców tej pomocy.

Wytyczne Programu przewidują, że pomocą żywnościową w ramach POPŻ Podprogram 2020 mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, tj. osoby bezdomne, bezrobotne, niepełnosprawne, migranci, osoby obcego pochodzenia, mniejszości narodowe oraz pozostałe grupy odbiorców, których dochód nie przekracza 220 % kryterium dochodowego, tj.: dla osoby samotnie gospodarującej–1 542,20 zł, natomiast dla osoby w rodzinie –1 161,60 zł.

Sytuację dochodową należy udokumentować odpowiednimi zaświadczeniami i/lub oświadczeniami potwierdzającymi źródła dochodu i/lub utrzymania, np. zaświadczenie o wysokości netto wynagrodzenia za poprzedzający miesiąc, dokument wskazujący ilość posiadanych hektarów przeliczeniowych gospodarstwa rolnego, itp.

Kwalifikowanie osób najbardziej potrzebujących do pomocy żywnościowej w ramach POPŻ Podprogram 2020może odbywać się w dwojaki sposób:

- w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gardei z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego związanego z chorobą zakaźną COVID-19

- w sposób zdalny na podstawie wywiadu telefonicznego lub z wykorzystaniem innych dostępnych środków komunikacji elektronicznej.

Pracownicy socjalni będą wypełniać formularze skierowań od 12.01.2021r.

Pierwsza dostawa żywności w ramach POPŻ Podprogram 2020 jest przewidziana na dzień 25.01.2021r.

Wydawanie paczek żywnościowych w GOPS Gardeja nastąpi w dniach od 26.01.2021r. do 28.01.2021r.

w godzinach 08:00-14:00 i będzie odbywało się według następującego harmonogramu:

 • 26.01.2021r. (wtorek) - mieszkańcy miejscowości:
  Gardeja
 • 27.01.2021r. (środa) - mieszkańcy miejscowości:
  Bądki, Czachówek, Czarne Górne, Czarne Dolne, Czarne Małe, Kalmuzy, Klecewo, Osadniki, Otłowiec, Otłówko, Pawłowo, Trumieje, Wilkowo, Wracławek;
 • 28.01.2021r. (czwartek) - mieszkańcy miejscowości:
  Albertowo, Cygany, Jaromierz, Klasztorek, Krzykosy, Międzylesie, Morawy, Nowa Wioska, Olszówka, Otoczyn, Rozajny, Rozajny Małe, Wandowo i Zebrdowo.

Ze względu na trwający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii każda osoba odbierająca paczkę żywnościową zobowiązana jest przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego, w szczególności zakrycia ust i twarzy, dezynfekcji rąk i/ lub założenia rękawiczek jednorazowych oraz zachowania odstępu 2 metrów.

Osoby, które nie zachowają wskazanych powyżej zasad nie będą mogły odebrać paczki żywnościowej.

Źródło: Gmina Gardeja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe