Rekrutacja do szkół podstawowych

  • 18.02.2021, 13:00
  • Źródło: UM Kwidzyn
Rekrutacja do szkół podstawowych
Przedszkolna rekrutacja w toku, a już za chwilę trzeba będzie podjąć decyzję do jakiej szkoły podstawowej posłać swoje pociechy.

W pierwszych klasach kwidzyńskich szkół rozpoczęło naukę we wrześniu ubiegłego roku 384 uczniów i podobną liczbę dzieci szkoły przyjmą w tym roku. Uczniowie mają do dyspozycji pięć szkół: SP 2, SP 4, SP 5, SP 6 z oddziałami integracyjnymi oraz Szkołę Podstawową z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego.

Podobnie jak w przypadku przedszkoli publicznych zapisy uczniów do szkół podstawowych odbywać się będą za pośrednictwem platformy „Nabór PSCC” pod linkiem:

https://nabor.pcss.pl/kwidzyn/szkolapodstawowa/

W dniach 15-19 marca rodzice będą mogli złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły, wraz z wymaganymi dokumentami. Do 29 kwietnia potrwa weryfikacja wniosków, a 30 kwietnia komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół. Rekrutacja uzupełniająca odbywać się będzie od 7 do 11 czerwca. Szczegółowe informacje o szkołach można uzyskać bezpośrednio w poszczególnych sekretariatach, a także na stronach internetowych placówek czy na portalu FB.

 

Źródło: UM Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe