Jak żyje się w Gminie Kwidzyn? Znamy wyniki przeprowadzonych ankiet

  • 18.02.2021, 14:39
  • PS
Jak żyje się w Gminie Kwidzyn? Znamy wyniki przeprowadzonych ankiet
Czy jesteśmy zadowoleni ze standardu życia w gminie Kwidzyn? Niewielu z nas zadaje sobie pytanie: Czy dobrze mi się tutaj żyje? A przecież to jaki standard ma nasze codzienne życie ma wpływ na to, jak sami się czujemy. Znacznie milsza jest perspektywa życia w okolicy, gdzie mają miejsce ciekawe wydarzenia kulturowe oraz w miejscu, gdzie ludzie mają czynny wpływ na podejmowane w gminie działania.

Ponad 7000 osób z całego kraju  zostało poddanych badaniu ankietowemu, które miało na celu sprawdzenie tego, na jakim poziomie kształtuje się zadowolenie z warunków życia oraz tego, jakie oczekiwania mają względem rozwoju lokalnej okolicy. Poza informacjami zgromadzonymi w całej Polsce postanowiliśmy zapytać kilka osób spotkanych na ulicach Kwidzyna o to, jakie mają zdanie na temat życia w naszej gminie.

 

Zdecydowana większość zapytanych przez naszą redakcje osób bez chwili zawahania odpowiadało, że bardzo odpowiada im standard życia w Gminie Kwidzyn.

-Mieszkam w tym mieście od ponad 30 lat i bardzo mi się tu podoba. Kiedy przyjeżdżają do mnie dzieci oraz wnukowie są tak samo zadowoleni. Miasto jest zadbane, wszystkie sklepy od których potrzebuję dostępu są blisko. Nie wyobrażam sobie, co musiałoby się wydarzyć, abym zechciał się wyprowadzić z tego miasta.- to tylko jedna z licznych pozytywnych odpowiedzi.

 

 

Nie od dziś wiadomo, że ile ludzi, tyle opinii. Kiedy jednak zdanie wyraża kilka tysięcy osób dane statystyczne można uznać za bardzo wiarygodne.

 

Jak mówią statystyki , większość osób na pytanie, czy są zadowoleni z tego, w jakiej gminie mieszkają odpowiedziała, że raczej tak oraz decydowanie tak. Najmniejszy odsetek stanowią osoby, którym ciężko było określić swoje zdanie na ten temat. Bardzo podobne odpowiedzi padły na pytanie odnośnie tego, czy ankietowani chcieliby zmienić gminę w której mieszkają.

Oba wykresy prezentujemy poniżej.

 

Aż 91,9% osób biorących udział w badaniu stwierdza, że interesuje się tym, co dzieje się na terenie gminy. Jest to budująca wiadomość, bo jak wiadomo, świadome społeczeństwo dużo lepiej funkcjonuje.

 

Ankieta nie dotyczyła jednak jedynie pozytywnych aspektów życia respondentów. Padły również pytania o to, jakie są największe problemy, z którymi borykają się mieszkańcy. Spośród kilku często udzielanych odpowiedzi przedstawiamy Państwu trzy, które naszym zdaniem są najbardziej charakterystyczne.

  • Brak pracy i bezrobocie;
  • Władza, burmistrz;
  • Pandemia.

 

Sumując wyniki całej ankiety, można zauważyć, że większość obywateli naszego kraju jest zadowolona ze standardu, jaki oferuje zamieszkiwana przez nich gmina. Nie obyło się bez negatywnych odpowiedzi na pytania, na szczęście jest to znacząca mniejszość.

 

Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu "InForMe 2.0 - działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 "Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

PS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe