Religijno-kreatywne piątki w ZSO nr 2

  • 31.03.2021, 09:20
  • Źródło: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie
Religijno-kreatywne piątki w ZSO nr 2
Luty i marzec to kolejne już miesiące, kiedy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 5 integrują się podczas zajęć religijno-kreatywnych, choć „integracja” jest nietuzinkowa to uczestniczki dają radę.

Moim zdaniem, zajęcia pomimo pandemii są naprawdę ciekawe i uczące. W czasie ich trwania utrzymujemy dystans, każdy zajmuje miejsce w innej części klasy, dezynfekujemy używane przedmioty. Wcześniej mielimy możliwość zakładania przyłbicy, teraz nosimy maseczki  - Nikola i inne uczestniczki dbają o bezpieczeństwo - Ostatnio uczyłyśmy się wyszywania poszewek (niektórzy nie chcieli nich robić, lecz po wielu próbach bardzo im się to spodobało). Robiłyśmy tłaczanki oraz kartki na święta Wielkanocne, zdobiłyśmy  także torby techniką decoupage. Tak naprawdę dla urozmaicenia robimy kilka rzeczy na raz. Poznajemy także wiele ciekawych historii o tematyce religijnej – ostatnio zaczął się cykl o misjach. W czasie zajęć panuje bardzo miła atmosfera zawsze jest śmieszne nigdy nie było zajęć, po których bym nie wyszła z uśmiechem na twarzy. Pomimo trudnych czasów uważam, że warto chodzić na zajęcia, bo można wiele z nich wynieść. Te zajęcia pozwalają mi, a także koleżankom wyłączyć się z otaczającego nas świata i porozmyślać o czymś ważnym, a także porozmawiać o czymś innym niż testy czy egzaminy...

 

Ze względu na specyficzne warunki w jakich przyszło organizatorom prowadzić zajęcia oraz ze względu na bezpieczeństwo sanitarne bierze w nich udział tylko kilka osób. Mimo różnych przeciwności wszyscy bardzo się angażują.

 

Na zajęciach dowiedziałam się wielu ciekawostek z życia świętych – Weronika dojeżdża na zajęcia ze Sztumu - Poznałam też tajemnice niektórych objawień np. w Fatimie. Tematyka misji bardzo mnie poruszyła, dostałyśmy różańce misyjne i omawiamy pracę misjonarzy na kolejnych kontynentach. Na zajęciach kreatywnych nauczyłam się różnych sztuczek dotyczących decoupage, haftu i scrapbookingu. Dawniej nie miałam pojęcia, że każdą, a przynajmniej prawie każdą rzecz trzeba inaczej decoupagować i jak łatwo i efektownie okleić zeszyty. Z czystym sumieniem mogę polecić te zajęcia innym. Miła atmosfera towarzyszy nam przez cały czas.

 

Kameralne grono sprzyja dyskusji  i po kilkunastu spotkaniach uczestniczki otwarcie rozmawiają o swoich spostrzeżeniach.

Dobrać treść zajęć religijnych, tak by przekazać młodym ludziom jakieś wartości, a przy tym pobudzić ich do dyskusji w piątkowe popołudnia nie jest łatwo. Jednakże dziewczęta, które biorą w nich udział od początku, już sobie nie wyobrażają, by rozpoczynać weekend w inny sposób.  - pomysłodawcą zajęć jest ksiądz Daniel Pałkowski - Dostrzegają też jak poszerzyła się  ich wiedza religijna. Z każdym kolejnym spotkaniem dziewczęta są bardziej zafascynowane poruszanymi tematami. Jesteśmy w trakcje rozmów o misjach na całym świecie, omawiamy każdy kontynent. Dialog o pracy misjonarzy i tym ile jest jeszcze do zrobienia otwiera młodym nowe spojrzenie na wolontariat misyjny.

Źródło: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe