Podsumowanie świątecznego weekendu

  • 08.04.2021, 09:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Podsumowanie świątecznego weekendu
Podczas długiego świątecznego weekendu funkcjonariusze odnotowali 165 interwencji. Kolejny raz Święta Wielkanocne przebiegły w czasie trwania epidemii koronawirusa. Policjanci wielokrotnie w ostatnim czasie apelowali o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Niestety nie wszyscy potraktowali poważnie zagrożenie, za co zostali ukarani.

Ostatnie 72-godziny, to 165 interwencji, które podejmowali funkcjonariusze na terenie powiatu kwidzyńskiego. W 16 przypadkach policjanci interweniowali w trakcie domowych awantur, do których dochodziło zazwyczaj po użyciu alkoholu.

W tym czasie mundurowi niezależnie od pozostałych swoich obowiązków skupiali się w dużej mierze na tym, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia związane z pandemią. W okresie od 2 do 5 kwietnia mandatami karnymi ukarano blisko 80 osób. Policjanci również pouczali i zwracali uwagę. Wobec 5 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

Świąteczny weekend to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również ruchu drogowego. W minionym czasie policjanci drogówki pracowali na miejscach 4 kolizji drogowych. Z ustaleń wynika, że do głównych przyczyn tych zdarzeń należały brak ostrożności podczas wykonywania manewrów skrętu, cofania oraz wyprzedzania.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas długiego weekendu przeprowadzili 65 kontroli drogowych, ukarali 19 kierujących mandatami za przekroczenie prędkości, przeprowadzili prawie 60 badań stanu trzeźwości podczas których, ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących gdzie jeden nie miał uprawnień a drugi miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Obostrzenia związane z pandemią wirusa Covid-19 spowodowały, że coraz częściej robimy zakupy w sieci czy na stronach aukcji internetowych. Cyberprzestępcy korzystają z fałszywej aplikacji serwisu, która wygląda niemal identycznie jak oryginał. Jej pobranie skutkuje kompletnym wyczyszczeniem konta. O tym fakcie niestety przekonały się dwie mieszkanki Kwidzyna, które straciły prawie 7 tys. zł.

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Nie klikaj w nieznajome linki do stron.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawiera polskie znaki.

Trzeba też pamiętać, by przy podawaniu danych karty bankowej zachować szczególną ostrożność. Należy upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki.

Przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdźmy też, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota, jaką chcemy przelać. To może nas uratować przed utratą pieniędzy.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe