Policjanci ostrzegają przed oszustami

  • 14.04.2021, 13:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Policjanci ostrzegają przed oszustami
Osoby sprzedające rzeczy za pośrednictwem popularnego portalu aukcyjnego po raz kolejny stały się celem oszustów. Przestępcy skontaktowali się z nimi poprzez komunikator, okazali zainteresowanie zakupem danego przedmiotu, a następnie przejęli dane kart płatniczych swoich ofiar. W taki sposób zgłaszający stracili oszczędności zgromadzone na kontach bankowych. Apelujemy o ostrożność!

Oszuści po raz kolejny okradli swoje ofiary, wykorzystują do tego popularny serwis ogłoszeniowy. Swoje pytania dotyczące wystawionego na sprzedaż przedmiotu kierowali za pośrednictwem komunikatora jednocześnie wyrażając chęć zakupu. Następnie wysyłali link do fałszywego serwisu płatności. Sprzedający podali dane wrażliwe do karty płatniczej i stracili przez to swoje oszczędności.
Tylko w kwietniu br. policjanci otrzymali pięć zgłoszeń o tego typu oszustwach. Każda z oszukanych osób wystawiła na aukcji przedmiot na sprzedaż, z każdą z nich skontaktował się poprzez popularny komunikator internetowy przestępca. Sprzedający otrzymali wiadomość z linkiem, klikając w niego, wpisali numer karty płatniczej i stracili w sumie 30 tysięcy złotych. Obecnie funkcjonariusze pracują nad tymi sprawami.
 

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.


Pamiętaj!


Zwracaj uwagę na to, kto i co do Ciebie pisze. Nie korzystajmy z linków, które otrzymujemy od nieznanych osób i nie logujmy się przez nie na swoje strony bankowe. Nie wpisujmy nigdzie numeru swojej karty.
Jeżeli chcemy sprzedać przedmiot na aukcji internetowej, odrzucajmy potencjalnych kupujących, którzy kontaktują się z nami za pośrednictwem komunikatorów społecznościowych. Żądajmy tradycyjnego przelewu na numer konta, bądź gotówki.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie daj się oszukać!

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe