Policjant w czasie wolnym od służby wyprowadził mieszkańców bloku z pożaru

  • 15.04.2021, 09:09
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjant w czasie wolnym od służby wyprowadził mieszkańców bloku z pożaru
Technik Kryminalistyki kwidzyńskiej komendy Policji aspirant sztabowy Marcin Krasoń, widząc kłęby dymu i ogień wydobywający się z piwnicy, błyskawicznie przystąpił do ewakuacji mieszkańców bloku. Z jednego z mieszkań wyniósł niepełnosprawną kobietę i wyprowadził jej babcię.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym z bloków przy ul. Batalionów Chłopskich w Kwidzynie. Tuż po godzinie 9, funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zauważył, że z okien piwnicznych wydobywa się dym. Policjant natychmiast wbiegł do bloku i szybko poinformował o tym zdarzeniu wszystkich mieszkańców.

Na ostatnim piętrze mieszkała starsza kobieta z niepełnosprawną 22 – letnią wnuczką. Policjant wyniósł niepełnosprawną kobietę na zewnątrz budynku, po czym ponownie wrócił by wyprowadzić jej babcię. Po kilku minutach na miejscu były już 4 zastępy Straży Pożarnej, które rozpoczęły akcję gaśniczą.

Po trwającej godzinę akcji ratowniczo - gaśniczej strażacy ugasili pożar i oddymili blok, a także sprawdzili mieszkania na obecność tlenku węgla. Mieszkańcy mogli wrócić bezpiecznie do swoich mieszkań. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zwarcie urządzeń elektrycznych w piwnicy.

Źródło: KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe