Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”

  • 16.04.2021, 09:00
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”
Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego to główne cele działań, które były prowadzone wczoraj na terenie naszego powiatu. Osoby, które stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym, poniosły odpowiedzialność za powodowane wykroczenia. W czasie działań policjanci ruchu drogowego rozdawali opaski odblaskowe pieszym.

14  kwietnia br.  kwidzyńscy policjanci realizowali działania „Bezpieczny Pieszy”. Celem działań było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych oraz  przypomnienie, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi podczas takich akcji reagują na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów. Podczas działań skontrolowali 22 kierujących, w tym 8 kierujących zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia. Mundurowi w trakcie działań przeprowadzali też badania trzeźwości wśród kierujących.

Mundurowych można było spotkać w wielu różnych miejscach, głównie w okolicach przejść dla pieszych, a także na odcinkach dróg, gdzie piesi zmuszeni są poruszać się jezdnią. W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwracali na nieprawidłowości w relacji kierujący – pieszy. W czasie działań policjanci ruchu drogowego rozdawali opaski odblaskowe pieszym w ramach akcji "Świeć Przykładem - Bądź Widoczny".

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe