Centrum Wsparcia Usług Społecznych w Gminie Gardeja

  • 23.04.2021, 11:00
  • Źródło: Gmina Gardeja
Centrum Wsparcia Usług Społecznych w Gminie Gardeja
Gmina Gmina Gardeja jest w trakcie finalizacji działania zmierzającego do otrzymania dofinansowania w kwocie 3 560 055,00 zł na realizację projektu pod nazwą „Centrum Wsparcia Usług Społecznych w Gminie Gardeja”. Projekt finansowany jest z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.2.2. Rozwój usług społecznych. Realizacja działania zaplanowana jest na lata 2021 – 2023.

Projekt będzie realizowany w latach 2021-2023, w ramach którego zostanie utworzony:

  1. Klub Seniora „Lawendowy zakątek” – miejsce pobytu krótkoterminowego, dziennego dla seniorów w Morawach;
  2. Młodzieżowy Klub „Promyk” dla dzieci od 8 do 15 roku życia w miejscowościach Gardeja, Klecewo, Rozajny, Cygany i w Czarnem Dolnem.

W ramach pozyskanych funduszy będą również organizowane szkolenia dla opiekunów osób zależnych oraz dla opiekunek środowiskowych.

Projekt ukierunkowany jest na zwiększenie dostępu do usług społecznych świadczonych dla lokalnej społeczności skierowany do osób o różnym stopniu niesamodzielności, w tym seniorów, osób z niepełnosprawnościami i z chorobami przewlekłymi oraz ich opiekunów. Realizowany program zwiększy dostęp do zdeinstytucjonalizowanych i zintegrowanych usług społecznych w zakresie wsparcia rodziny (w tym rodziny wielodzietnej) i pieczy zastępczej.

Realizatorem projektu będzie Gmina Gardeja wraz z Fundacją Wspierania Rozwoju „LIDER”.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Źródło: Gmina Gardeja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe