Potrącenie pieszego na przejściu. Policja apeluje o ostrożną jazdę!

  • 02.07.2021, 07:57
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Potrącenie pieszego na przejściu. Policja apeluje o ostrożną jazdę! Policja
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Grudziądzkiej w Kwidzynie. Kierujący fordem potrącił pieszego na oznakowanym przejściu. Poszkodowany trafił do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Wczoraj (1.06) ok. godz. 7.00 w Kwidzynie na ulicy Grudziądzkiej  doszło do potrącenia pieszego. 24 – letni kierowca forda potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał poważnych obrażeń ciała. 67-latek trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kwidzyńscy policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie. Kierującemu zatrzymany został dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy.

Przypominamy:

Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem  (za wyjątkiem tramwaju). Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność  oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Przepisy nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.  Pieszy winien zatem rozejrzeć się czy nadjeżdżające  pojazdy  nie są zbyt  rozpędzone, upewnić się, że kierowcy udzielają mu pierwszeństwa tj. zwalniają bądź zatrzymują pojazd przed przejściem dla pieszych.

Źródło: KPP Kwidzyn

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawid
Dawid 02.07.2021, 23:38

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, Dawid Petrus tel.579925890

Pozostałe