Po pijaku prowadzili pojazdy. Teraz odpowiedzą przed Sądem

  • 06.07.2021, 09:08
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Po pijaku prowadzili pojazdy. Teraz odpowiedzą przed Sądem Policja
Kwidzyńscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwości. Od poniedziałku minionego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali siedmiu kierujących - w stanie nietrzeźwości, jeden nie miał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

28 czerwca policjanci z Komisariatu Policji w Prabutach patrolowali rejon miasta. Przed godziną 19:00 zatrzymali na gorącym uczynku 57-letniego mężczyznę, który jechał motorowerem będąc pod wpływem alkoholu, wydmuchał on prawie promil alkoholu.

Następnego dnia w Ryjewie do kontroli drogowej zatrzymany został kolejny motorowerzysta. 62-latek po sprawdzeniu stanu trzeźwości wydmuchał również prawie promil alkoholu.

30 czerwca na terenie gminy Sadlinki patrolujący ten rejon policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. 30-latek miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy, który był spowodowany alkoholem. W jego przypadku alkomat pokazał prawie 4 promile.

Tego samego dnia na ulicy Batalionów Chłopskich w Kwidzynie do kontroli drogowej zatrzymano kierowcę nissana. Sprawdzenie jego stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu.

2 lipca dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kwidzyn Prabuty nietrzeźwy kierujący mazdą wjechał do przydrożnego rowu. Patrol sprawdził jego stan trzeźwości, mężczyzna wydmuchał 2,3 promila, dodatkowo 44-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 Kolejnego dnia po godzinie 19:00 w Nowym Dworze policjanci z kwidzyńskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości u 43-letniego mieszkańca gminy Sadlinki. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, wydmuchał prawie 2mpromile alkoholu.

Dziś 5 lipca br. kilka minut przed godziną 7.00 w miejscowości Brachlewo kierujący motorowerem jechał w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem 57-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu.

O dalszym losie nietrzeźwych kierowców zadecyduje sąd.

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Apelujemy do mieszkańców. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajnej nieodpowiedzialności, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe