Wkrótce IX Zlot Pojazdów Zabytkowych, PRL i Ciekawych

  • 14.09.2021, 14:05
  • Źródło: Katarzyna Rutka
Wkrótce IX Zlot Pojazdów Zabytkowych, PRL i Ciekawych
W sobotę, 25 września w Kwidzynie grupa Kwidzyńskie Klasyki pod patronatem Miasta Kwidzyn, Kwidzyńskiego Klubu Motorowego oraz we współpracy z Muzeum Zamkowym w Malborku Oddział w Kwidzynie organizuje IX Zlot Pojazdów Zabytkowych, PRL i Ciekawych.

Organizatorzy spodziewają się uczestnictwa ok. 150 pojazdów zabytkowych i z PRL, ale też ciekawych, jak Lincoln Blackwood, produkowany jedynie przez rok, a nasz uczestnik dodatkowo pochodzi z limitowanej wersji Harley Davidson. Impreza przyciąga liczne rzesze publiczności. Oprócz możliwości obejrzenia różnych pojazdów, na widzów czekają dodatkowe atrakcje. Dzieci będą mogły skorzystać z toru przeszkód, dmuchanego zamku do skakania, zjeżdżalni, eurobungee. Serwowana będzie wata cukrowa i popcorn.

Kwidzyńskie stowarzyszenie Gward zapewni możliwość przejazdu militarnymi pojazdami. O tradycyjne jedzenie, słodkości i ciepłe napoje zadbają gospodynie z Koła w Tychnowach. PSS Społem Kwidzyn zabezpieczy dania z grilla i napoje. Foodtruck American Streetfood zaserwuje pyszne burgery. Na imprezie będzie można także zaopatrzyć się w ciekawe gadżety.

Tegoroczna impreza jest kontynuacją wcześniejszej działalności Rafała Borzyszkowskiego, który nieoczekiwanie zmarł 6 lutego 2020. Zloty organizował on od 2012 roku. Działał w Sekcji Miłośników Zabytkowych Pojazdów przy Kwidzyńskim Klubie Motorowym. Często te spotkania motoryzacyjne wzbogacały obchody Dni Kwidzyna. Zaangażowanie Rafała w motoryzację i działalność w Kwidzyńskim Klubie Motorowym zostały docenione przez Okręgową Komisję Sportu Popularnego, Turystyki i Pojazdów Zabytkowych Polskiego Związku Motoryzacyjnego w Gdańsku. W 2019 roku Rafał został członkiem tejże Komisji. Przez wiele lat organizował lub pomagał w organizacji różnych wystaw i zlotów, zaangażowany był także w działalność charytatywną. W zeszłym roku powołano do życia grupę miłośników starych pojazdów „Kwidzyńskie Klasyki” i wraz z żoną Rafała Izą oraz synami Kubą i Bartkiem, postanowiliśmy kontynuować jego dzieło.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zachęcają do zarejestrowania się na zlot jako uczestnik. Wykupienie pakietu startowego umożliwia zaprezentowanie pojazdu i dostęp do dodatkowych atrakcji. Przewidziane są nagrody dla zwycięzców konkursów organizowanych dla uczestników.

Źródło: Katarzyna Rutka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe