Jak przygotować przyjęcie rocznicowe dla rodziców? Krótki poradnik, który ułatwi Ci to zadanie.

  • 07.08.2018, 10:00
  • Materiał Partnera
Jak przygotować przyjęcie rocznicowe dla rodziców? Krótki poradnik, który…
Rocznica ślubu to ważne wydarzenie dla małżonków, jednak nie powinno być też obojętne dla całej rodziny. Coraz popularniejsze staje się wystawianie przyjęć rocznicowych w ten wyjątkowy dzień, na które zaprasza się rodzinę oraz najbliższych przyjaciół naszych rodziców. Jak jednak przygotować taką imprezę, aby była ona jak najbardziej wyjątkowa? Podpowiemy o czym warto pamiętać i o co zadbać tego dnia, aby rodzice zapamiętali go na długo.

Dobrzy przyjaciele i odpowiedni klimat

Sceneria przyjęcia zależy od pory roku w jakiej wypada rocznica ślubu, a także od tego jakimi ludźmi są nasi rodzice. Jeśli lubią duże imprezy bądź mają sporo znajomych, których warto byłoby zaprosić tego dnia to dobrym pomysłem jest wynająć lokal – to bardzo ułatwia sprawę choćby w takich kwestiach jak podanie obiadu czy sprzątnięcie bałaganu na koniec spotkania. W przypadku, gdy rodzice wolą małe, kameralne przyjęcia to fajnie jest zorganizować wszystko w domu, na przykład na rozległym tarasie lub pomyśleć nad ogniskiem w terenie. Każdy z nas zna swoich rodziców na tyle, aby wiedzieć, co spodoba im się najbardziej. Jeśli przyjęcie ma być dla rodziców niespodzianką to listę gości warto ustalić z ich kilkoma dobrymi przyjaciółmi, aby nie popełnić wpadki i nie zaprosić  kogoś z kim nasi rodzice nie mają za dobrego kontaktu, a my o tym nie wiemy. Warto zwrócić także uwagę na detale przy ustalaniu wystroju. Małe rzeczy robią wielką różnicę – ulubione kwiaty mamy i alkohol taty sprawią, że przyjęcie będzie wyjątkowe. Nie można też zapomnieć o torcie – ciekawym gestem będzie zamówienie podobnego wypieku, jaki był na weselu rodziców – na pewno byłaby to dla nich wielka niespodzianka.

 

Wyjątkowy prezent dla małżonków ze stażem

Dla rodziców zapewne najlepszym prezentem od nas będzie samo zorganizowanie im takiego przyjęcia, jednak niewielkim kosztem można sprawić im coś jeszcze bardziej wyjątkowego. Naszym typem jest pierścionek z grawerem, a dokładniej nowe obrączki, na których możemy wygrawerować dowolny napis. Może być to data rocznicy ślubu, którą właśnie obchodzą, a mogą być też ich imiona czy inicjały. Taki niepowtarzalny prezent sprawi, że poczują się znów jak w dniu swojego wesela. Obrączki mogą nosić obok tych ze ślubu lub zamiast nich, nierzadko się przecież zdarza, że te pierwsze są już na rodziców za małe i zamiast na palcu są trzymane w szkatułce z biżuterią bądź na łańcuszku na szyi. Pięknym gestem będzie też zorganizowanie dla nich odnowienia przysięgi małżeńskiej, co jest coraz bardziej popularną praktyką u par z długim stażem. Nowe pierścionki będą miały wtedy szczególną rolę w całym wydarzeniu i już zawsze będą im o nim przypominać.

Materiał Partnera
Podziel się: