Urządzenie do jonoforezy pomoże w walce z nadpotliwością i kurzajkami

  • 28.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Urządzenie do jonoforezy pomoże w walce z nadpotliwością i kurzajkami
Nadpotliwość rąk czy stóp można wyleczyć, ale niezbędna okazuje się wizyta u podologa. Specjalistyczny sprzęt pozwoli nam bowiem szybko i skutecznie pozbyć się tego wstydzącego problemu.

Jonoforeza – jak to działa?

Jonoforeza to zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek jonów działających leczniczo. Odbywa się to siłami pola elektrycznego. Wprowadzone jony gromadzą się w skórze na granicy naskórka i skóry właściwej. Stamtąd zostają odprowadzane z prądem krwi w głąb ustroju. Substancje wnikają na różną głębokość. Duże jony są mało ruchliwe i wnikają zazwyczaj do 0,6mm. Małe natomiast przedostają się głębiej, nawet 5,4mm w głąb skóry. Zabieg jonoforezy trwa zazwyczaj około dziesięciu minut. Aby był on skuteczny, potrzeba zazwyczaj serii od dziesięciu do piętnastu zabiegów. Różne rodzaje jonoforez przeznaczone są do konkretnych przypadków. Jodowa redukuje blizny i przykurcze bliznowate. W stanach zapalnych gałki ocznej pomoże jonoforeza wapniowa lub adrenalinowa. W kosmetyce najczęściej wykorzystuje się też jony miedzi i cynku.

Zabieg jonoforezy można podzielić na labilną i stabilną oraz ruchomą i miejscową. Pierwsza z nich to jonoforeza ruchoma, w której elektrody czynne i bierne zmieniają względem siebie położenie. W stabilnej zaś wykorzystuje się specjalną elektrodę – półmaskę. Obie układa się na specjalnym podkładzie. Czynną umieszcza się w wodzie z dodatkiem leku wprowadzanego do skóry, bierną zaś umieszcza się w samej wodzie.

Urządzenie do jonoforezy zwalczy nadpotliwość

Zabieg jonoforezy powinno przeprowadzić się, gdy pacjent skarży się na nerwobóle, polineuropatie, obwodowe porażenie, czy utrudniony zrost kostny. Pomocna będzie także w przypadku zwyrodnieniowej choroby stawów kręgosłupa, artrozy i zaburzeń krążenia obwodowego. Nie wszyscy jednak mogą mogą poddać się temu zabiegowi. Na przeszkodzie staną wszelkiego rodzaju owrzodzenia, ropne stany zapalne skóry, czy gorączka. Także osoby ze wstawionym rozrusznikiem serca nie mogą skorzystać z jonoforezy.

Dobre przeprowadzenie zabiegu jest możliwe dzięki odpowiedniemu urządzeniu do jonoforezy. Pozwalają one na skuteczne zwalczenie nadpotliwości rąk i stóp, a także usunięcie kurzajek. Taki sprzęt możesz zobaczyć na stronie firmy Propedis. Dwufunkcyjne urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu zmieści się w każdym, nawet bardzo małym, gabinecie. Urządzenie do jonoforezy nie jest też trudne w obsłudze, co gwarantuje szybkie przeprowadzenie zabiegu. Koszty jego przeprowadzenia także będą niskie, dzięki czemu będzie on dostępny praktycznie dla każdego pacjenta.

Grupa Tipmedia
Podziel się: