Pasty polerskie i woski samochodowe, czyli kosmetyki do pielęgnacji samochodu

  • 07.09.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Pasty polerskie i woski samochodowe, czyli kosmetyki do pielęgnacji samochodu
Pod pojęciem „kosmetyki samochodowe” ukrywa się bardzo wiele specyfików, które służą do pielęgnacji auta. Jedne z nich pomagają utrzymać w dobrym stanie lakier, inne opony, jeszcze inne zaś plastiki. A jak działają pasty polerskie i woski samochodowe? Odpowiedź poniżej.

Jakie kosmetyki samochodowe wybrać?

Dobór kosmetyków samochodowych jest uzależniony od tego, jak bardzo kochamy nasz samochód. Im więcej czasu na niego poświęcamy, tym lepsze i większą ilość środków do jego pielęgnacji kupujemy. Prawdziwi miłośnicy motoryzacji potrafią spędzić przy swoim samochodzie kilkanaście godzin w tygodniu, by zadbać o każdy detal. Właśnie dla nich przeznaczone są m.in. pasty polerskie oraz woski samochodowe. Jednak większość kierowców nie przywiązuje aż takiej wagi do tego, jak wygląda ich samochód. Im wystarczy standardowe mycie na myjni bezdotykowej oraz odkurzanie. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, ale chciałbyś nieco zmienić swój pogląd na pielęgnację auta, ten tekst jest dla ciebie. Poznaj różnice między pastami polerskimi a woskami samochodowymi.

Pasty polerskie – dla niedoświadczonych

Jako pierwsze na tapet bierzemy pasty polerskie. Pasty polerskie to jedyne rozwiązanie, które pozwoli przywrócić pierwotną głębie koloru karoserii naszego auta. Jeżeli chodzi o ich aplikację, są zdecydowanie prostsze do nałożenia niż woski samochodowe, dlatego poleca się je mało doświadczonym w dziedzinie autodetailingu. Pasty polerskie możemy nałożyć w dwojaki sposób. Pierwszą opcją jest polerowanie przy użyciu rąk, drugą zaś polerka mechaniczna. Każda ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Ręczne nakładanie pasty polerskiej jest dziecinnie łatwe, dlatego każdy kierowca bez trudu sobie z nimi poradzi. Jednak dużą wadą jest czasochłonność oraz niedokładność tej metody. Dlatego jeżeli zależy nam na jak najlepszym efekcie i umiemy używać polerki, lepiej zdecydować się na tą drugą opcję. Jest ona o wiele szybsza i dokładniejsza, dzięki czemu efekt będzie zdecydowanie lepszy niż przy polerowaniu ręcznym.

Woski samochodowe – warstwa ochronna

O trudności nałożenia wosku decyduje to, na jaki jego rodzaj się zdecydujemy. W przypadku wosku naturalnego aplikacja jest dużo trudniejsza niż w przypadku pasty na bazie wosku, dlatego zaleca się ją bardziej doświadczonym kierowcom. Jednak nie wszystkie woski samochodowe, to woski naturalne. Z większością z nich poradzi sobie każdy zmotoryzowany. Czy warto kupić taki wosk? Odpowiedzią niech będzie lista korzyści, jakie dają woski samochodowe.

  • Zabezpieczają lakier przed promieniowaniem słonecznym.
  • Poprawiają atrakcyjność wizualną auta.
  • Odpychają drobinki kurzu i innych zanieczyszczeń, co pomaga utrzymać czystość auta.
  • Chronią samochód przed korozją.
Grupa Tipmedia
Podziel się: